ISSN 1312-0379

Хмм. Я изкритикувайте това...

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
WakeOP

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 29, 2003 11:40    Заглавие: Хмм. Я изкритикувайте това... Отговорете с цитат

http://ecl.pu.acad.bg/ntet
(http://www.ogy-edimit.com/ntet-conference - същото, ама университетските сървъри... през повечето време ги няма Smile))

Клиента си го хареса де, а и за никакви пари и 2 дена работа... не че съм се престарала особено. Ама ми е интересно все пак да си сверя часовника Smile Щото сайтовете на разни конференции, които ми показаха бяха отврат... поне на мен нищо не ми хвана окото.
Сега ви се е паднало, няма да се сърдя Wink
Казвайте кусурите Smile
gradinko

Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 11:33    Заглавие: такааа.... Отговорете с цитат

първо ме подразни разширяването на основния текст до края на фрейма вдясно: аз съм на 1152 рез и трябва да го чета от съседното бюро, за да виждам кой е следващият ред. фиксирай текста до няква удобна ширина, георги да каже до колко символаSmile
после ме подразни самият фрейм - защо не го отебеш, да мръднеш бутоните долу от оранжевата лента някъде в голямата празна синева горе (и да ги махнеш от основното бяло поле). и да се скролва целият сайт, къв е проблемаSmile
може и без бялата рамчица около бялата колонка.
може и без тежкото сиво поле; ако искаш го изсветли докъм 240 сиво, ако искаш беличко и няква чертичка м/у навигацията и основното поле.
девиза го мръдни и него до името на центъра, с когото има повече смислова сръзка, отколкото с навигацията.
аз лично мразя подчертавки в бутони и линкове, но тва май е до вкус.
като викаш мецо...Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
WakeOP

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 14:41    Заглавие: ми то аз... Отговорете с цитат

първо трябваше да уточня, че тва ще се гледа от дърти очилати университетски преподаватели, на 1024 макс Smile))
Иначе за скролването на целия сайт... имаше такъв вариант, но ми излязоха със изискването, че логото, заглавието и менюто винаги трябва да се виждат... в същото време да няма и фреймове, щото били чували, че вече не се прави така... нищо по-смислено не можах да измисля от тоя скролиращ се div Sad
Навигацията и темата на конференцията всъщност са в по-голяма смислова връзка, отколкото оня център, дето е проформа само организатор... ама тва и на мен ми трябваше много време да го вдяна... иначе с останалото съм съгласна Smile
И пак с уговорката, че заради хората, които ще го гледат, сайта трябва да е с як контраст при цветовете и линковете да са подчертани, че иначе не разбирали, че са линкове...

бе кво ли ти обяснявам Smile Съгласна съм с другарската критика... ама ако го правех за себе си Smile))))
oggin

Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: Чет Май 01, 2003 14:31    Заглавие: Отговорете с цитат

nqma da mi se syrdish ama towa siwoto werno maj ne si e na mqstoto !
inache si e mnogo chistichko i priatno !
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cargo

Местожителство: Сф.

МнениеПуснато на: Пет Май 09, 2003 8:12    Заглавие: Отговорете с цитат

и зарад това ли се прежали? Rolling Eyes
ина4е не е зле, ама шрифта е малко дървен в навигацията, сивото си е гут, няма много преливки - също гут
Върнете се в началото
Vania

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 30, 2003 14:42    Заглавие: Re: ми то аз... от vv Отговорете с цитат

щом искаш мнение получаваш го. клиента може и да е дърт очилат преподавател, но дизайнера трябва да направи продукт които и на самия него да му харесва. иначе за какво иде реч. а ако този сайт ти харесва въпроса ми е какво за теб е уеб дизайна? а ако ще ми отговориш нещо в стила, че не вдяваш кво те питам....за какво изобщо ни занимаваш с твоя дизайн. така, че се постарай да ми отговориш

---------------------vv

WakeOP написа:
първо трябваше да уточня, че тва ще се гледа от дърти очилати университетски преподаватели, на 1024 макс Smile))
Иначе за скролването на целия сайт... имаше такъв вариант, но ми излязоха със изискването, че логото, заглавието и менюто винаги трябва да се виждат... в същото време да няма и фреймове, щото били чували, че вече не се прави така... нищо по-смислено не можах да измисля от тоя скролиращ се div Sad
Навигацията и темата на конференцията всъщност са в по-голяма смислова връзка, отколкото оня център, дето е проформа само организатор... ама тва и на мен ми трябваше много време да го вдяна... иначе с останалото съм съгласна Smile
И пак с уговорката, че заради хората, които ще го гледат, сайта трябва да е с як контраст при цветовете и линковете да са подчертани, че иначе не разбирали, че са линкове...

бе кво ли ти обяснявам Smile Съгласна съм с другарската критика... ама ако го правех за себе си Smile))))

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
cargo

Местожителство: Сф.

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2003 12:59    Заглавие: wow Отговорете с цитат

van4e, that was NOT very nice Confused
Върнете се в началото
mdesign
Нелегален

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2003 4:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Smeni sivoto i sichko she e na chetiri i polovina ;]
Върнете се в началото
jagorisssimo
Нелегален

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2003 1:50    Заглавие: Отговорете с цитат

WakeOp, triabva da pravish razlika mevdu design i "rabota za 2 dena" deto nema da se zemat nikvi pari....znam kvo ti e. Kogato gledam takiva saitowe, ne se intersesuvam ot designa im, a samo ot towa dali informaciqta mi e lesno otkrivaema i qsno formulirana, i dali se zarejda burzo. Po tia tri pokazatelia ti pisha 6!! kakto sigurno i klientite ti, kakto znaesh povecheto hora sa slepi za teia neshta kydeto te kritiguvat po gore....tva nagore onowa na dolu...cveta neznam kvo si, abe koi ti zabeliazva twa be..samo nekvi uvredeni hora koito s kristalna iasnoto zabeliazvat nedostatycite , ne pravilnata kompoziciq ili nepodhodqshti cwetowe....dobur design se prawi samo za otbrani hora..i za sebe si estestweno )) ..drugoto e komersialen design..kogato presuzdawash kanonite na industriata po nai - dobria nachin...a ostanaloto e haltura,kakto i sichko koeto se suzdawa za 2 dena, na parche, za pari...za malko pari..... ot hora koito ne kisnat po cial den i nosht da razglevdat iaki saitowe..i da se sravniawat s tqh...kakto i da e ....... .samo che tva ne e sichko koeto mojesh WakeOp:))) vzemi si otpuska 2-3meseca da si bachkash na spokoistwie puk togava da vidim tva koeto si napravil predi tva kak shte ti izglejda.... Rolling Eyes

.....
Върнете се в началото
Vania

МнениеПуснато на: Вто Юни 17, 2003 11:10    Заглавие: za nerazbranite kanoni na industriata (az ne gi razbrah) Отговорете с цитат

hich ne mi se iskashe da zapochwam tazi tema nalowo, no jagorisssimo maj ne razbira za kakwo ide rech. eto tozi otrqzyk e naj-newqrnoto neshto koeto mozhe da kazhe edin chowek, kojto se zanimawa s design, nezawisimo kakyw.

,dobur design se prawi samo za otbrani hora..i za sebe si estestweno )) ..drugoto e komersialen design..kogato presuzdawash kanonite na industriata po nai - dobria nachin...a ostanaloto e haltura,kakto i sichko koeto se suzdawa za 2 dena, na parche, za pari...za malko pari.....;

ti znaesh li kkawo e bauhaus.... eto ako znaesh nemozhe da goworish taka, a ako ne znaesh se pozainteresowaj. naistina ako iskash da se razwiesh kato dizajner, ako si takyw, a ne operator na komputer, kojto raboti s front page. i ponezhe predpolagam shte se obisdih NE SE OBIZHDAJ. Smile
wse pak izqsni kakwi sa kanonite na industriata .

.....[/quote]
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
WakeOP

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2003 14:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
въпроса ми е какво за теб е уеб дизайна?...

Занаят. По същия начин, както и грънчарството например. Има грънци, които са си произведения на изкуството, но когато ти трябва саксия или кана, гледаш друго. Да ти е удобна предимно... зашеметяващите форми при каните могат да ти докарат мокри петна по пода Smile
И да не струва колкото грънците от династия Мин.

Виждала ли си новите киселомлечни сладоледи "Феникс"? Тези, в глинените гърненца за еднократна употреба?
Сайтовете за еднократна употреба трябва да приличат на тях - леки, евтини, симпатични и да не ти е жал, че след като свърши събитието, ще ги изхвърлят.
Опаковката е важно нещо и трябва да изглежда привлекателно, но не и да струва повече от самата стока. Писнало ми е от боклуци, грижливо пакетирани в луксозни опаковки.

Сори за забавянето, ама нямах много време за форуми тоя месец. Надявам се да съм била изчерпателна в изясняването на позицията си.
Vania

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2003 13:22    Заглавие: закъсняло ре на отговора - КАКВО Е ДИЗАЙН Отговорете с цитат

WakeOP написа:
Цитат:
въпроса ми е какво за теб е уеб дизайна?...

Занаят. По същия начин, както и грънчарството например. Има грънци, които са си произведения на изкуството, но когато ти трябва саксия или кана, гледаш друго. Да ти е удобна предимно... зашеметяващите форми при каните могат да ти докарат мокри петна по пода Smile

все пак благодаря, че намери време да ми отговориш.

искам само да отбележа, че между УДОБСТВО, ФУНКЦИЯ и ЕСТЕТИКА няма противоречие, само когато се прави реално ДИЗАЙН, иначе се получава лошо кисело мляко произведено от евтино мислещи занаятчии. не искам да те обидя, но дизайна не е само занаят, дизайна е начин на социално мислене и преди всичко взаимодействие на хора в екип, обединени от една цел. дизайна има собствена естетика, език и функционални правила, всичко друго е занаятчийсто, но не дизайн.

разликата между дизайна и занятчийство е , че последното не се нуждае от идейна и функционална основа, а само от сръчност и мислене на парче.
gnome
Нелегален

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2004 13:49    Заглавие: Отговорете с цитат

aman ot dizaineri! i ot dizainerki ot svetovna veli4ina. dizaina se okaza po-dylboko neshto ot budizma, ioga i karate vzeti zaedno. naprawo e prestyplenie da ne doldvate kato izpisvate tazi sweshtenna duma
Върнете се в началото
kmakaveev

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2004 14:55    Заглавие: за gnome Отговорете с цитат

[мнението изтрито от admin]

бе аз тва мнение не го ли затрих - хич не е по темата и е твърде лично, за да го четем всички.
dsimeonov

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2004 16:08    Заглавие: Re: Хмм. Я изкритикувайте това... Отговорете с цитат

поздрави. Не е лошо - изчистен от излишни елементи.
Ако е въпроса за дъртите очилатковци - по-добре е да си вземат очила с по-голям диоптър. То си има известни правила за височината на текста (или поне така си мисля).
Според мен добре е линковете да са подчертани за да може най-обикновения посетител като мен да му светне, че това са линкове, а не халба с бира Laughing

Все пак, не е лошо.
Но смятам, че е по-добре без фреймове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
FPrint

МнениеПуснато на: Вто Мар 16, 2004 8:03    Заглавие: Добра идея... но не съвсем Отговорете с цитат

Да, цветово много ми допада като начало...
но! Наистина трябва малко да посвиеш нещата... и да са по-контрастни, след като ще се четат от дъртаци... аз лично щях да вдигна размера още... и да сблъскам навигацията още малко вляво...
но като начало на нещо си е добро! Знам колко кофти се прави сайт за научна сесия (миналата година ме измъчиха)...
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети