Списание за дизайн, визуална култура и Новата медия.
Ако някога ви е спохождало онова неприятно чувство на неспокойствие преди да започнете работа по даден проект, но не сте знаели на какво се дължи, трябва да се запознаете с тези десет признака. Защото когато някой ден при вас дойде нов клиент и след като го изслушате внимателно си спомните за тази статия, ще е добре да помислите два пъти преди да започнете работа с него.
Интернет аудиторията се разраства непрекъснато. Новите потребители често се препъват в сайтове, които са неразбираеми за тях, в термини които са безсмислени за тях и т.н. Как се правят по-приятелски настроени към начинаещите сърфисти сайтове?
Интернет е идеалното място за публикуване на всякакъв вид материали. Далеч не всички текстове, които могат да се намерят са достаъчно добре написани. Професор Килиан обяснява кои са трите фактора, които правят един текст в мрежата удобен и приятен за четене.
Wизуалната архитектура е много важно нещо при създаването на визуална информация и балансирането на взаимоотношенията между отделните елементи на дизайна.
Всяка уеб страница се състои от множество елементи, а всеки елемент има конкретни визуални характеристики (цвят, текстура, форма, ориентация и размер) и се намира в определени взаимоотношения с останалите. Разбирайки същността на тези характеристики и взаимоотношения, ние можем да изградим ефективна визуална организация и по този начин да водим потребителите из страницата.
Изграждането на един успешен сайт започва със създаване на една идентичност, с прокарване на някакви характерни черти, които ще го отличават от милионите други сайтове. Джефри Зелдман излага своето виждане по въпроса.
Ако имате сайт, който разчита основно на съдържание създавано от самите му потребителите, вероятно ще ви бъде интересно да разберете, как да ги мотивирате да започнат да ви работят с вас и за вас. Ако успеете ще имате една далеч по-жизнена и интересна система, която ще бъде полезна както за вас, така и за потребителите.
Големият човек се познава по малките неща казва Плутарх. Опитните уеб разработчици знаят друго: Големият сайт се познава по URL-те. Някои адреси са по-добри от други. Ефектът на адреса върху ползваемостта и дизайна.
Когато вземат решение дали да кликнат върху дадена връзка или не, потребителите вземат под внимание три неща - езика, външния вид и разположението на връзката. Въз основа на тези три критерия те изграждат в съзнанието си предварително изображение на страницата, която очакват да се отвори. Можем да им въздействаме при вземането на навигационни решения чрез няколко инструмента.
Ако имате намерение да правите сайт, който ще бъде обновяван, променян или архивиран често, то ще е добре да обмислите неговата организация внимателно и то още от самото начало. В тази статия ще научите как да организирате файловете и директориите на сайт
Между традиционните медии и Интернет има както прилики, така и разлики. Ако разберем какви точно са те, ще можем да използваме добрите черти на старото, за да създадем едно още по-блестящо ново.
Една от първите ни задачи, когато се заемем с редизайна на даден сайт и / или вкарването на съдържанието му в база данни е да разберем какво и колко всъщност е то. Описването на наличната информация се нарича инвентаризация на съдържанието и се явява източник на много ценни сведения. Тази статия показва как на практика може да бъде осъществен този процес. И не забравяйте да свалите примерния Excel файл.
Създаването на един сайт е достатъчно сложен процес. Колкото по-голям, толкова по-сложен. Предварителното планиране на целият този процес е стъпката, която ви гарантира ако не безпроблемно, то поне много по-спокойно преминаване през трудностите, които ще се изпречват на пътя ви.
Ако четете това, то вече знаете какво хипервръзка. И тези, които правят сайтове също знаят, какво е това. Само че много малко от тях знаят как да слагат връзки правилно. Учебниците по HTML заобикалят страничния въпрос, къде точно трябва да се правят връзквръзки и колко на брой трябва да са те.
Ваневар Буш е провъзгласяван за концептуалния създател на хипертекста, поставяйки основите на идеята за това, което днес наричаме "хипервръзка". И това се случва 30 години преди изобретяването на персоналния компютър и 50 години преди Мрежата да се превърне в обществен феномен.
Брендът е това, което различава и разделя отделните компании. Създаването и усилването на бренда води до по-висока ефективност на маркетинга. От друга страна потребителите искат да намират информацията и да вършат работата си възможно най-лесно - т.е. по-добра ползваемост. Как се постига баланс между нуждите на бренда и нуждите на потребителя?
Статиите в Groove Manifesto са разделени на следните категории:
Все още не можете да намерите онова, което търсите? Защо не пробвате с това малко поленце отдолу (подсказки: въвеждайте повече думи; пишете на кирилица; използвайте по-конкретни понятия.)