ISSN 1312-0379

зелен globul

Иди на страница 1, 2  Следваща

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vania

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 27, 2006 20:07    Заглавие: зелен globul Отговорете с цитат

колеги, какво мислите за новата корпоративна идентичност на globul?

vv
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
ivozag

МнениеПуснато на: Сря Юни 28, 2006 9:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Това си е Cosmote. Гледам рекламите им по евроспорт отдавна преди да зацепя че имат нещо общо с Globul (пък може и да са нямали тогава ) и ми правеха много добро впечатление. Така че nice Very Happy !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Cy3uTo

Местожителство: Kardjali

МнениеПуснато на: Чет Юни 29, 2006 21:07    Заглавие: Отговорете с цитат

нещо не ми допада новия цвят да беше малко по-тъмен много е някак си де да знам искрящ ама секи си има свое мнение Smile
Vania

МнениеПуснато на: Пет Юни 30, 2006 21:49    Заглавие: Отговорете с цитат

мисля, че в сравнение с другите играчи в телекомуникационния и мобилния бизнес глобул правят доста смела и вярна крачка в посоката добър визуален език и нова идентичност. даже доста смело смениха цвета и това много ми допада, макар, че е рисковано, като крачка.
но те заложиха на различността. стига с тези вариации на червени гами. по едно време всички лога и рекламни материали на (вивата, глобул и мтел, та и бтк.) си приличаха, като правени от една и съща рекламна агенция.

Последната промяна е направена от Vania на Съб Юли 01, 2006 20:50; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
ivozag

МнениеПуснато на: Съб Юли 01, 2006 13:57    Заглавие: Отговорете с цитат

По скоро всичко идва на готово. По различно е да и е по-добро качество, но това няма нищо общо с Globul. Всичко вече е коренно различно, само името остана старото. Както писах тези клипчета ги гледам от година по евроспорт. Сега са същите с Белослава и разни други наши звездички.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Vania

МнениеПуснато на: Съб Юли 01, 2006 20:49    Заглавие: така е Отговорете с цитат

така е нещата са видяни и приложени, но няма лошо. в крайна сметка, всеки от нас продължава да се учи от другите, като гледа списания или интернет. въпросът е как се интерпретира и прилага в конкретната ситуация даден визуален език и дали се развива.

например, малко хора знаят, аз до скоро научих в разговор с един изкуствовед, че думата дизайн в БГ е била "мръсна" до преди около 25 години. за дизайн се употребяваше словосъчетанието "приложно изкуство" . какво да говорим???
това и досега е залегнало в мисленето, дори и на колеги.
за реклама, няма какво да говорим.
ivozag

МнениеПуснато на: Нед Юли 02, 2006 12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами преди 25 години това е времето на "социалистическия реализъм".
Нормално е понятията да са малко различни Smile
Това обаче не е било пречка да работят автори като Стефан Кънчев например.
Върнете се в началото
Vania

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 19:08    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="ivozag"]Ами преди 25 години това е времето на "социалистическия реализъм".
Нормално е понятията да са малко различни Smile
Това обаче не е било пречка да работят автори като Стефан Кънчев например.[/quote]

когато стана въпрос за Стефан Кънчев се сетих за едни постинги, преди време в грувето и от там намерих една много подходяща за разговоря статия:
http://www.online.bg/kultura/my_html/2333/pizm.htm
наистина и аз съм си мислила и продължавам да мисля, че думата приложно изкуство трябва радикално да се изтрие от съзнанието на мойте колеги.
всичко това е дизайн. просто да говорим за дизайн, моля. Wink
vv
maiova

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Юли 11, 2006 19:32    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Vania"]мисля, че в сравнение с другите играчи в телекомуникационния и мобилния бизнес глобул правят доста смела и вярна крачка в посоката добър визуален език и нова идентичност. даже доста смело смениха цвета и това много ми допада, макар, че е рисковано, като крачка.
но те заложиха на различността. стига с тези вариации на червени гами. по едно време всички лога и рекламни материали на (вивата, глобул и мтел, та и бтк.) си приличаха, като правени от една и съща рекламна агенция.[/quote]

Евала за това и от мен... но .. както се вижда не е въпроса просто да си смениш цвета .. да си смениш визията, а да я развиеш както трябва.. До тук какво виждам
1. изкрящото зелено, което ми взима очите в гювеча .. (още една седмица ако трябва да дебна сайта с пръст на ф5 ще спра да влизам там)..

2. Готината телевизионна реклама която като видях викнах ето ето и в БГ имаме мноооо талантливи и гениални хора ква реклама само супер. Само където тук вече се обадиха хора който я разконсперираха.

3. И тейкато аз се занимвам с уеб много често преценката ми за една таква фирма се определя по сайт-а.... като им гледам изпълнението на http://globul.bg/bg/ .. предишния по го биваше по издокарваше фасон на корпоративен сайт.

Vania беше писала че лошо няма да гледаме от другите... е убаво де тей ли никои не знае сайтът на Мтел ...

Та .. в заключение до тук .. на Глобул браво за опита
ivozag

МнениеПуснато на: Сря Юли 12, 2006 10:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди това и тука е имало redesign явно!

Върнете се в началото
nintendo

Местожителство: Managua, Nicaragua

МнениеПуснато на: Сря Юли 12, 2006 21:58    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="maiova"]
3. И тейкато аз се занимвам с уеб много често преценката ми за една таква фирма се определя по сайт-а.... като им гледам изпълнението на http://globul.bg/bg/ .. предишния по го биваше по издокарваше фасон на корпоративен сайт.
[/quote]

Само имай в предвид че хората които се занимават с уеб са нищтожен процент от потребителите на Глобул, демек масата от хорат почти не се интересуват от визуални, заигравки и т.н. те просто искат да си свършат работата заради която посещават сайта вазможно най бързо, демек ползваемост, ползваемост и пак ползваемост цел номер 1.

Иначе лично моята преценка за фирмата главно се формира от цената на разговора за минута и качеството на услугата, пък ако ще и на грозното и неразбираемо лого да имат на света (не ми пука честно ще го преживея някак си). Wink
Върнете се в началото
maiova

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 23:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Май малко избягахме от темата защото темата си беше въпрос
"колеги, какво мислите за новата корпоративна идентичност на globul? "
И аз си казах че убаво ама мен ме дразни тва натъртване с това зелено...
Аз не че се мисля за кой знае какво но все пак сметнах че бих могла да се вклуча в дискусията. Та за позлваемостта. Амм цел номер едно... тука малко от тва написаното от теб разбирам единствена цел ... Което лошо няма ама.. аз не мога да ги видя тия потребители дет не искат дизайнерски зайграфки айде да ме запознаеш с някой аз явно тука в Пловдив съм с лош късмет. Защото потрбеителите сме аз ти хората във форум-а, Минка станка и пешо още разни ората, едни клиенти - дет са едни много сериозни клинети на глобул и амм те определено си падат по зайграфките като се има на предвид кви ги изсипаха като изисквания за сайта си... та въпрсоните клиенти и много други, на който глобул рачита знаеш ли как си падат по много текст и как се нервят на картинките и дизайнерските зайграфки. Тва за ползваемоста съм За много За защото има много сайтове който не са достъпни в Нова Загора например (родния ми град) но.. все пак си говорим за глобул Ако за теб те са пример за добър сайт и аз прие тва значи че:
1. всики сайтове на министерства, общини, телевизии, туроператори и пр. и пр. трява да са ... само текст. - грубо казано
2. аз трябва да продавам банички
3. Adobe ще трябва или да фалират или да се хранят само от Dreamweaver или подобни редактори за Цсс и хтмл

Та аз съм за изчистените сайтове в който не се чудиш кое къде е но въпреки това смятам че е лошо изпълението на сайта им
Vania

МнениеПуснато на: Вто Юли 18, 2006 11:45    Заглавие: Отговорете с цитат

браво моме, само дето под корпоративна идентичност не се разбира само уеб сайт. та за какво изобщо се говори, само за уеб? въпроса беше друг, ама явно няма почва за подобна дискусия.

е сега ще се обиди някойWink)))))

vv
nintendo

МнениеПуснато на: Вто Юли 18, 2006 11:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми на против не сме избягали от темата. Смятам че сайта и лого то им са ОК, демек вършат работа, а това е най важното в случая и още ...

1. Това че клиента иска заигравки (ако правилно сам те разбрал) е нормално вески иска да получи вазможно най много срещи парите си.

2. Факт е че на потребителя не му дреме за заигравките той иска да получи информацията (която, в повечето случаи е под формата на текст) възможно най бързо и лесно - това важи с пълна сила за по голямата част от сайтовете (изключвам от това число промо, рекламни, арт, и пр. сайтове понеже при тях целта е друга).

3. HTML - "HyperText Markup Language" - именно text от това е изграден web.

4. Баничките са добър бизнес.
Върнете се в началото
nintendo

МнениеПуснато на: Вто Юли 18, 2006 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Vania"]браво моме, само дето под корпоративна идентичност не се разбира само уеб сайт. та за какво изобщо се говори, само за уеб? въпроса беше друг, ама явно няма почва за подобна дискусия.

vv[/quote]

Ми ко да се праи като само сайтаджии сме се събрали ... Smile
Върнете се в началото
maiova

МнениеПуснато на: Вто Юли 18, 2006 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласна съм за информацията че е важна и че всеки се стреми лесно и бързо да стигне до нея. но не съм съгласна че потребителя не му дреме за дизайна
1 година почти работих за една Испанска фирма чиято единствена цел бе да се правят сайтове за туроператори в който потребителя могат да си прави online резервации кат се почне от мястото дет ще тръгне, одят, кви неща иска да посети .. само дет цвета на килима в стаята си не мое да си избира. та тия сайтове който са с огромна база да данни дет трябва да са достъпни да дават информативност и необходимата функционалност и съответно услуги се оказа, че изчистения дизайн и добре структорирания текст и формички в който само се цъка ич не се харесва на потребителите. оказва се че потребителя предпочита да посети сайт с по малко възможности за резервация но с по хубав дизайн от колкото сайт в който може да си затири жената на Спа процедури до като си гледа мача. и не защото хотелите и дестинациите са много скъпи а просто защото другия сайт е с разни зайграфки дйуфки не казвам кич дет всичко мига ...
Та аз продължам да си държа на моето че глобул са можели да си пипнат сайта

[quote="Vania"]браво моме, само дето под корпоративна идентичност не се разбира само уеб сайт. та за какво изобщо се говори, само за уеб? въпроса беше друг, ама явно няма почва за подобна дискусия.

vv[/quote]
Аз си казах мнението като цяло.. предишният ми пост беше в отговор на пост-а nintendo и за това даже казах че почваме дабягаме от темата..

Този пост също е отговор (хихихи да продължим да си кривваме тей тей сме почнали) иначе за баничките аз не го казах просто така от много от давна съм си решила че ще си направя баничарница даже и място съм си харесала ... но тей една 5-ца не ми се пада от тото Sad
nintendo

МнениеПуснато на: Вто Юли 18, 2006 21:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile Ми аре от теб мястото от мен парите ... и да почваме бизнеса с баници (и боза задължително).

Иначе ако говорим за Web design http://en.wikipedia.org/wiki/Web_design е едно

или ако говорим за Graphic design http://en.wikipedia.org/wiki/Graphic_design е друго

демек важно е за какъв вид дизайн се говори.

PS. Говоря сериозно за баниците Wink
Върнете се в началото
maiova

МнениеПуснато на: Вто Юли 18, 2006 22:59    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="nintendo"]Smile PS. Говоря сериозно за баниците Wink[/quote]

Ами много се радвам щото и аз. като за начало града е в Пловдив става въпрос за едно място в Тракия аз там работя .. Razz
Vania

МнениеПуснато на: Сря Юли 19, 2006 13:13    Заглавие: за сайта на глобул Отговорете с цитат

аз с бизнеса с баници, не съм в час, то майсторлък се иска да въртиш баницата над главата си, но поне съм наполовина в час с web design а с Graphic_design за интернет приложения, напълно.

прав си трябва да се прави РАЗЛИКА. просто едното е работния механизъм, конструкцията, а другото фасадите и интериора. но те винаги работят за една концепция, иначе сайта става лош.
--
колкото до глобул. мисля, че сайта е добре. приличен, функционален, потребителски настроен, отворен. незнам какъв е проблема за някой хора? има някой разминавки между изгледа в Mozilla и IE, но какво да се прави.
сайтът е достатъчно изчистен, повече минимал би било неподходящо за целите му. в сравение, сайта на vivatel изглежда доста старомодно, с лоша ползваемост, бял и оранжев текст на сив фон. много лоша функционалност. лоша структура на навигацията, по-скоро не помислена да е по-добре.
все пак към сайтовете на глобул и на мтел е подходено доста по-професионално. познавам някой колеги от MAG studio, компанията която е направила vivatel, те имат и добри проекти, но директно мога да им кажа, че този сайт е доста слаб. сайт, които не ме кара да остана и 2 минути на него, нито да продължа да го разглеждам. наистина ужасно лоша концепция и за навигация и за съдържание. и този хакерски, полу телевизионен вид на сайт на кечисти, просто не е потребителски.

Иначе ако говорим за Web design http://en.wikipedia.org/wiki/Web_design е едно

или ако говорим за Graphic design http://en.wikipedia.org/wiki/Graphic_design е друго

демек важно е за какъв вид дизайн се говори.

PS. Говоря сериозно за баниците Wink[/quote]
ivozag

МнениеПуснато на: Пон Юли 24, 2006 10:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Има доста какво да се желае и от globul.bg и от vivatel.bg.
Лично аз имам много забележки, но това е друга тема за дискусия,
общо взето - безмислена.
Върнете се в началото
Vania

МнениеПуснато на: Вто Юли 25, 2006 16:06    Заглавие: дай ти Отговорете с цитат

абе, всички винаги имаме забележки, дай, прeдложи компания, която според теб е с добър ID design.
това затова е дискусията, не просто за глобулSmile
ivozag

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 10:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами имам забележки, да. Специално за глобул. Лоша работа с текстовете, justify неприятен на места, лоши таблици с данни, дълги пасажи текст италик... не много четлива навигация на този зелен фон. Още да давам ли? Спирам защото не ме вълнува толкова. Добре е като цяло, но подробностите, подробностите. Толкова са важни.

Пример искаш - просто. Да кажем.....влизаш в портфолиото на artlebedev.ru, отваряш първия сайт на който попаднеш и ако има едно дребно, ама много дребно, нещо (като изброените горе грешки) което да не е както трябва, давай да обсъждаме. Но, няма да се наложи.

По това ще ги познаеш.

Ето ти и друг пример за лош дизайн и то на банка.
Аз лично имам 5 идеи как този бюлетин да изглежда по-разбираемо
и нестряскащо разхвърлян и мога да покажа поне на още 5 банки,
още по лоши примери. Сигурен съм че ако се заровя и в viviata ще открия фрапантни примери. Спирам до тук.

Иначе, всеки знае да слага снимки на засмяни хора в темплейтчета.
Схващаш ли мисълта ми?
Върнете се в началото
Vania

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

не ми отговори на въпроса. Лебедев го знаем всички, естествено, че Лебедев има много добри неща, не само за уеб, а изобщо не става въпрос за уеб сайтове, само. аз мога 15 други студия да ти дам, не е проблема в това. аз те попитах ТИ КАКВО ЛИЧНО може да предложиш, като добър ID дизайн, ТУК в БГ, това е въпроса.
ivozag

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 12:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз писах вече че новата идентичност на глобул ми харесва повече от старата. После почнахте да коментирате сайта им. За това става въпрос.
Върнете се в началото
Vania

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 12:40    Заглавие: естествено Отговорете с цитат

[quote="ivozag"]Това си е Cosmote..... ![/quote]
ами да естествено :

"Globul представи днес новото си корпоративно лого, с което отбеляза началото на нов етап от развитието си като част от COSMOTE Group, водещият оператор на пазара за мобилни телекомуникационни услуги в Югоизточна Европа."
това си го пише, не го откриваме ние, нито е кофти, но една дискусия става интересна когато се дават различни мнения и има покритие на тези мнения.

една дискусия става интересна и полезна, когато се дават мнения с покритие, това ми беше и идеята и затова започнах тази тема, ама като чели удрям на затворена врата или просто не се разбиарме. ама няма проблем.
ivozag

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 12:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Темата беше за Globul. Да харесва ми. Обаче разбрахме вече, че това не е made in BG. Ясно е на всички. За българска компания с гoтино ID не мога да ти дам пример защото не е ясно кой точно мисли брандинг стратегията им. Май, в повечето случаи се нагажда "от вън" нещо готово. Tова обече мен лично не ме вълнува. Както и Globul. Просто го дадох за пример защото бях гледал вече реклами на Cosmote.

Tова беше от мен по темата няма какво да дълбаем повече.
Върнете се в началото
Vania

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 13:49    Заглавие: i az se chudq Отговорете с цитат

ok, ok i az towa se chudq za BG dobyr rezultat, kao se setish pishi.
nintendo

МнениеПуснато на: Чет Юли 27, 2006 11:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе не са много ама ги има все пак ...

http://amitystudio.com/work.php?cat=1
Върнете се в началото
ivozag

МнениеПуснато на: Чет Юли 27, 2006 11:54    Заглавие: Отговорете с цитат

на пръв поглед - nice, ще разгледам после като имам време.
Върнете се в началото
Vania

МнениеПуснато на: Чет Юли 27, 2006 14:38    Заглавие: da Отговорете с цитат

i az mnogo hareswam studio
amitystudio, naistina sa dobri
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети