ISSN 1312-0379

молба за мнение

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Представяне на проекти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Блум

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 15:16    Заглавие: молба за мнение Отговорете с цитат

Здравейте,
Това е първият ми пост във този форум.
Какво мислите за http://www.im-vest.be Това е завършен проект за белгийска фирма за недвижими имоти, която се занимава с разпродаване предимно на българското черноморие на европейци. Сайта е на английски и холандски, но в момента е наличен само на английски, клиентът още не е готов с преводите на офертите. Цялата работа е захранвана от автоматизиран до крайност CMS. Аз лично имам множество забележки, искам да видя дали ще съвпаднат с вашите. Благодаря ви предварително.
ivozag

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 17:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е лошо като цяло!

Аз ,обаче, ще споделя какво ми прави впечатление.
Мястото на логото абслютно не е там. Така е като някакъв второстепенен банер поставен под навигацията. Отделно тази навигация някак си ми се ще по отчетлива да е.
На страницата с контактите има един огромен телефон - демоде е и дразни.

Малко му трябва - основно работа по лявата колона да се разчленят
и степенуват елементите - лого - навигация - serach area - второстепенната навигация и т.н. как да стане това графично ли, дали
да не се пренаредят наново? Трябва да се разиграят няколко варианта.

Малко е скучничък от към цветове и постен като цяло. Такива сайтове трябва да изглеждат "вкусно". Нали искаме да излъжем някви дебели европейци, дето са се нагледали на красоти а не са аборигени, да си купят имотче в нашата не дотам приветлива татковина? За да си каже клиента: - Гледай к'во място бе..... как да не си купя имот там. Cool

Не на последно място във флаша малко по-характерни снимки от България а не такива стандартни. Но, това вече е въпрос на лична преценка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jasab

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 22:07    Заглавие: Отговорете с цитат

за мен най-дразнещия шрифт за уеб е arial, направо Twisted Evil
и поне 2 пиксела дай отгоре на сайта с сивото, така си го хакнал
нагоре, че го задушаваш... и като цяло дизайн тук липсва,.. май Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Блум

МнениеПуснато на: Вто Юни 20, 2006 8:44    Заглавие: ., Отговорете с цитат

Здравейте пак,
@ ivozag: Да, знам че не е лошо, но както казваш не е перфектно (каквото и да значи това). Цветовата гама си идва готова от клиента, така че там сме безпомощни. За изображенията във флаша също съм съгласен, но изискванията дойдоха "отгоре".
@ jasab: Проекта е завършен. Икономически неоправдано ми е да давам 2 пиксела където и да е :>
ivozag

МнениеПуснато на: Вто Юни 20, 2006 9:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Предположих че цветовете и изискванията идват "от горе".
Общо взето си безпомощен при тази ситуация и правиш каквото ти кажат. Тогава, такива проекти няма смисъл да се коментират.
Какво ще кажете, да, ама квото и да кажете няма значение защото клиента така иска.

Това е причината за появата на стила който ще влезе в учебниците
като "пост соц преходен сюреализъм". Характерно за него е постни 3D сгради с кулички лепнати на някакъв фон с горички, апликирани хорица по бански наказани от амбициран архитект-визуализатор да се разхождат в този стерилен свят. А, и логото на фирмата задължително
е с покривче над шрифтаSmile

Сега всички продават собственост на морето. И успяват да ни забавляват. Very Happy
Върнете се в началото
Блум

МнениеПуснато на: Вто Юни 20, 2006 10:45    Заглавие: ., Отговорете с цитат

3-D-тата са ужасни.. Смисълът да се коментира е само теоретичен, прав си. Но какво да правим тогава, да караме по занаятчийски? Smile Блъскай блъскай, вземай парите, отричай авторство и бягай!
Всъщност красотата в този сайт е във функционалността на в контролния му панел, точно там където няма как да се види.
Както и да е..

P.S. Почти ми се гади от факта че имам пръст в разпродаването на черноморието.
ivozag

МнениеПуснато на: Вто Юни 20, 2006 11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Но какво да правим тогава, да караме по занаятчийски? Блъскай блъскай, вземай парите, отричай авторство и бягай!

Въпрос на подход от страна на клиента, на бюджет, на отношение и
много други неща. Търсят се бързи продажби и бърза печалба това на мен ми е ясно. Съответно сайтовете се правят на конвейр.

Пълно е напоследък с такива еднотипни сайтчета и общо взето имам чувството че място не остана на това черноморие от строежи. Very Happy
Целта оправдава средствата - каквото има да се застроява, да се показва и да се разпродава докато е в строеж още.
Върнете се в началото
jasab

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 20, 2006 21:12    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Блум"]P.S. Почти ми се гади от факта че имам пръст в разпродаването на черноморието.[/quote]
спорите за глупост; продават се не в строеж а почти 80% в етап
проект (за да се финансира); и незастроено място има - Иракли, и след
като забубих работата си заради това място, сега мога да го кажа,
че адски ще съм щастлив ако го застроят и ще ходя да цъкам голф
там, и ще си умирам от кеф... Razz

@ Блум, ако не си готов за критика, не я търси и ако не харесваш
сам проектите си, не ги показвай, не се оправдавай с материалите
на клиента, винаги можеш да направиш от дефекта ефект!

темата е изчерпана...
Върнете се в началото
Блум

МнениеПуснато на: Сря Юни 21, 2006 8:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
и незастроено място има - Иракли, и след
като забубих работата си заради това място, сега мога да го кажа,
че адски ще съм щастлив ако го застроят и ще ходя да цъкам голф
там, и ще си умирам от кеф...

О боже..
Това беше от мен тук, успех момчета.
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Представяне на проекти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети