ISSN 1312-0379

Малко критика, никога не е излишна.

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Представяне на проекти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nintendo

Местожителство: Managua, Nicaragua

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2005 14:05    Заглавие: Малко критика, никога не е излишна. Отговорете с цитат

Това го правя във момента ... моля кажете си мнението. Smile

http://avnintendo.hit.bg/bg.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivozag

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2005 14:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Като го отворя и първо погледа ми веднага отива долу в дясно
Membership 10% OFF - много се набива заедно с другите картинки над и под него.
Би трябвало, според мен, менюто Categories да е най-активно.
Някакъв контраст хедър-навигация-съдържание е необходимо
още да се потърси.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nintendo

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2005 16:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, и аз имах същите опасения и за това реших да чуя и вашите коментари, за които съм ви изключително признателен. Smile
Върнете се в началото
ivozag

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2005 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Wink
Върнете се в началото
traychev

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2005 23:46    Заглавие: Отговорете с цитат

твърде близки като контраст са сивия бекграунд и подложения под категории и бестселъри цвят, а в същото време са от съседен сектор на спектъра.

цветът в подкотегорията музика, танц и т.н. е с много по висок контраст спрямо другите елементи на навигацията.

работата ми допада, ако това има някякво значение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
OMAR

Местожителство: Mobile

МнениеПуснато на: Съб Ное 26, 2005 12:42    Заглавие: vsushtonost tova e vupros Отговорете с цитат

Po skoro imam vuprosi ot kolkoto da davam mnenia

/book, rate, multimedia/ i /categories/ sa logi4eski obedineni. Bili sledvalo da ima problemi s vizualnoto im konsumirame pri edno takova razdeliane na menuto ?... vumojno li e kontrastno obedinenie ,primerno .

P.s... v konteksta na tova koeto vijdam.

nintendo

МнениеПуснато на: Вто Ное 29, 2005 10:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си OMAR но за съжаление тези неща не завсият пряко от мен. Sad
Върнете се в началото
nintendo

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 11:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Въз основа на съветите и коментарите Ви, мисля че има известно подобрение.

http://avnintendo.hit.bg/multimedia.jpg

Тепърва ще се търсят още цветови решения и т.н., но мисля че основата вече я имаме.

Благодаря на всички. Very Happy
Върнете се в началото
ivozag

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 11:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре е, усещам че все пак клиента има последната дума и си има
някакви изисквания - но така е, нужен е компромис.
Единствено онази кака на Helpa ме смущава как текста я е затиснал
в това тясно поле и трябва нещо там да се пипне. Иначе приятно
и подредено изглежда като цяло.
Върнете се в началото
georgivar
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ае тва е бахти сайта.

Струва ми се прекалено наблъскан. Няма едно нещо, за което да се хванеш и след това да ти тръгне погледа на някъде. Вместо това всяко каренце се бори за вниманието ти и в крайна сметка седиш като магарето дето умряло от глад докато се чуди коя купчина сено да избере.

Бих сменил местата на двете менюта горе - това с категориите продукти и това за поръчване. Категориите са по-полезни.

И т.н.
nintendo

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 12:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy Прав си ... абсолютна боза е ... мн. е лошо че се следва бозавата схема наложена от:

http://www.barnesandnoble.com/ и
http://www.amazon.com/

90% от сайтовете за книги използват тази схема ...

Обаче както вече казах тъпото във случая е че нещата не зависят пряко от мен (за съжаление) Sad иначе доста неща бих променил генерално.
Върнете се в началото
georgivar
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Не говорех за разположението или съдържанието на елементите (без менютата горе, разбира се). По-скоро за това как са оформени. А ако и това не зависи от теб не знам защо показваш картинката за обсъждане.
nintendo

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 13:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy хахаха ... абе човек как са оформени ... не разбирам нещо

Тук ситуацията е следната: "Искам табове като техните ... амаааа да не са табове ... ".

Моля, кажи коя част от оформлението на елементите не ти харесва,
за да мога да го поправя.

т.е. изрази се малко по-конкретно. Very Happy

п.п. Ако бях убеден във перфектните качества на продукта нямаше да го подлагам на обсъждане.
Върнете се в началото
georgivar
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 17:05    Заглавие: Отговорете с цитат

идеята ми беше, че структурата, функцията и визията са отделни неща, макар и свързани.

В твоя конкретен случай не ми харесва това, че има прекалено много визуални акценти - едва ли не всяко каренце е само за себе си. Това може би се получава най-вече заради фоновете, които си използвал, но също и заради шрифтовете и картинките.

Та всяко едно от тия цветни петна се бори за внимание. Няма някое, което да е най-важно, да привелече първо погледа и оттам да насочи човек навътре.

Освен това има много визуален шум, който отнема време за възприемане на цялата картинка, отделните елементи на картинката. Шум са белите подложки, сивите 1пискелни рамчици, разните заобляния, разните банери и икончици. Помисли внимателно, кое трябва да се махне или преработи.
nintendo

МнениеПуснато на: Сря Ное 30, 2005 17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря. Истина е.

Главния проблем е във банерите, и картинките които съм използвал .... много са контрастни ... също мисля да махна рамчицата от 1px и тя доста натоварва.

"Във простотата съвършенството крие се ... " Wink
Върнете се в началото
nintendo

МнениеПуснато на: Чет Дек 01, 2005 18:35    Заглавие: Отговорете с цитат

http://vmcatering.123bg.com/demo/multimedia_1.jpg

Ми това е ... опростих, изчистих, изгладих ... формите ... цветовете ... и съвсем се обърках и се изгубих ... после се намерих ... и т.н. и т.н. ... трябва да се пипнат о6те цветовете .... ама небързаме ... и т.н. и т.н.

Благодаря на всички които ми помогнаха .... Very Happy
Върнете се в началото
Nex

Местожителство: Kazanluk/Varna

МнениеПуснато на: Пет Дек 02, 2005 0:20    Заглавие: Отговорете с цитат

и на мен първата версия ми се стори прекалено объркана и споделям мнението на georgivar
След ъпдейта ми се набиват ъндърлайните на имената отдясно в бокса с Топ 5, но може би това е защото не си търся книга а гледам точно дизайна, така че не е проблем предполагам. Другото което ми се набива много лошо е ГОЛЕМИЯ оранжев активен бутон Shocked Наистина ли е толкова важно да се акцентира върху него ? Първо че не се вързва с нито един друг елемент като цвят и големина, което доста изпъква и друго че посетителя сам го е натиснал и предполагам знае много ясно къде е в момента и какво търси. Като цяло ми харесва доста, но незнам доколко ще се справиш с кода Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nintendo

МнениеПуснато на: Пет Дек 02, 2005 12:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy Ми да ще ги разкарам ъндърлайните иначе за големия оранжев таб .. най вероятно няма да бъде оранжев или изобщо толкова ярък ... това е примерно състояние. Колкото до кода ... ще се използва готова shopping cart система ... та почти няма да има мой код ... Very Happy
Върнете се в началото
Nex

МнениеПуснато на: Пет Дек 02, 2005 16:01    Заглавие: Отговорете с цитат

ами да видим и готовия сайт Wink
Върнете се в началото
nintendo

МнениеПуснато на: Пет Дек 02, 2005 16:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се само имайте малко търпение, щото доста бавничко пипаме нещата Very Happy
Върнете се в началото
Nex

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 16:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност имах предвид множеството марджини и падинги с които ще се сблъскаш, а доколкото виждам сайта ти ще се "развали" ако нещата не са ТОЧНО където са замислени в дизайна. Нека видим крайния резултат Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Представяне на проекти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети