ISSN 1312-0379

ИНЖЕНЕРЕН ДИЗАЙН

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
soundlover
Нелегален

МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 0:08    Заглавие: ИНЖЕНЕРЕН ДИЗАЙН Отговорете с цитат

Здравейте,дълго време се лутах докато попадна на този форум, надявам се да ми помогнете като ми дадете съвет или изразите мнение.Значи винаги съм имал афинитет към рисуването,още от малък рисувам просто ей така за удоволствие,никога обаче не съм се взимал на сериозно макар че хората бяха едва ли не поразени от мойте работи, имам предвид не само мойте близки но и професионални художници.И въпреки че ми вещаеха шеметно бъдеще,аз не развих таланта си.Въпреки че през годините съм се занимавал с диаметрално разположени неща, винаги през свободното си време по един или друг начин, ей така несъзнателно рисувах разни неща.Интересен е факта че от 10-тина години започнах да проектирам аудио-визуална техника(това е другата ми страст), първоначално на лист с молив,линии,шаблони, а по-късно като ми купиха компютър на (не се смейте)....MS Paint.В момента, завършвам Лесотехническия специалност Агрономство - тъй като по едно време бях решил да ставам ветеринар, пък ме преха агрономство, и така ето че го завърших.Стигнах обаче до оня момент в който човек си казва а сега накъде, и се отказах да продължа в магистърската степен.Връщайки "лентата" назад,и правейки си анализ у мен се прокрадна идеята че може би трябва да се насоча към това за което имам талант, за което съм "призван".Вярно малко късно съм се сетил,но човек се учи и се опознава докато е жив.Заинтересувах се къде мога да продължа образованието си, и попаднах на специалността инж.дизайн в МЕИ, то и Лесото я има обаче там се занимават с производството на мебели, а в МЕИ като че ли е по за мен(технически грамотен съм, защото съм завършил Техникума по Електроника).Първоначално мислех да кандидатствам наново,обаче декана на специалността ми каза че нямам шанс, защото оценките ми от техникума не са добри, и няма да се класирам.Шанс за мен обаче е курса който организират 2 семестъра, за студенти завършили други специалности в МЕИ или в други университети.Ако го изкарам(там се взимат сбито всички специални предмети)мога да кандидатствам за магистратура по промишлен дизайн.Реших се, и първото нещо което направих Октомври месец бе да се запиша в подготвителния курс по рисуване за кандидат студенти към МЕИ.Мисълта ми беше да добия малко техника,поне основните неща тъй като от години не бях хващал молива.Обаче се разочаровах тотално, попаднах в група в която всички се имаха за големи художници, а повечето бяха мърлячи, при преподавателка която се интересуваше само да прибере парите, и нула внимание от нейна страна.Ходих 5 пъти и се отказах.Сега си търся свестен учител по рисуване.Между другото си мисля, че за да си добър дизайнер,не е задължително да рисуваш перфектно.Моето въображение, усета ми за естетичност не ги давам за нищо.А пък надувките дето се пишат на големи художници да си гледат работата,защото това не е гаранция че ще излезе нещо от тях.След тая пледоария моля споделете вашето мнение и препоръки.яд
Върнете се в началото
nname.org
Нелегален

МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 1:39    Заглавие: Отговорете с цитат

хубаво е човек да има афинитет към рисуването, но е още по-хубаво да има афинитет към писането с абзааци Razz
Върнете се в началото
Nex
Нелегален

МнениеПуснато на: Нед Фев 20, 2005 16:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Hmm neznam no ako 4etqh tolkova i za universiteta shtqh da sum otli4nik Razz

Kato imash talant hubavo ama nomera e da go prevurnesh v PARI (pone spored men). Neznam zashto si pisal tuka no tuka kato 4e li se navurtat pove4e webdesigneri i ako sudq po men dopira mi s realnoto risuvane e maluk. Pravil sum izvestno vreme graffiti i suotvetno dosta skici no mislq 4e tova e nishto ... puk i razlikite mejdu moliva i Photoshopa sa dosta!
Tva s u4eneto osobeno po tiq durjavnite universiteti e zaguba na vreme ... ako si imash talant i znaesh kak da se realizirash ne ti trqq izmislenata diploma na nqkoi universitet.
Върнете се в началото
Нелегален

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 11:55    Заглавие: Отговорете с цитат

BATE otek4i me. Meraka ti za slavata, koiato moje6 da polu4i6 ot rabotatati e po-goliam otkolkoto jelanieto ti da se nau4i6.
Върнете се в началото
dreado

МнениеПуснато на: Сря Фев 23, 2005 20:54    Заглавие: Отговорете с цитат

според мен човека е на прав път
възможности винаги има
трябва само по смело
Вървиш напред, трудиш се, правиш нещата със сърце и те се нареждат
Точна формула няма, на всеки пътя е различен
но така е по добре за всички нас
успех, и дано развиеш афинитета си към рисуването
^^P

Местожителство: Shoplandia

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2005 3:53    Заглавие: engineer design Отговорете с цитат

govoreiki za naduvkite ot podgotvitelniq kurs... nqkaksi postepenno zapochna da zvuchish v ochite mi/ ushite mi tochno kato tqh :)
az sum 2-ri kurs tazi specialnost. dovolen sum
za chovek, koito znae kakvo iska.. tam e edno hubavo mqsto.

to i pi4a ot SHOUSHENK (ili kakto tam se pi6e) mina prez edin kup la*na dokato izleze na chist vuzduh.. taka,che edin smotan prepodavatel i nqkolko "murlqcha" na men ne mi napraviha vpechatlenie na vremeto...
no shtom ne iskash da se "capash" - qvno ne ti e tam mqstoto, dude
ima NBU, graphichen design.. tam 6te ti e po-spokoino :)

abe neznam zashto izobshto ti pisha tozi komentar. mai ne go zaslujavash :P

ps : inache i v LONDON ima gotini DESIGN mestenca. probvai tam
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didaka
Нелегален

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз май съм от надувките и ще си гледам работатаRazz
Върнете се в началото
soundlover
Нелегален

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2005 16:26    Заглавие: инжинерен дизайн Отговорете с цитат

Благодаря ви мненията, включително и за язвителните. Явно не съм попаднал на точното място, но форум на промишлените дизайнери не мога да открия. Жалко е че тази "професия" не е особенно популярна, и все пак ако ви е интересно може да видите мои неща тук: http://soundlover.data.bg. Може би ще ви се сторят примитивни, но в случая мисля че е важна идеята а не начина по-който е реализирана. От известно време, се опитвам да усвоя 3D studio max,и се надявам да успея. Ще се радвам да чуя мненията ви.Поздрави.
Върнете се в началото
soundlover
Нелегален

МнениеПуснато на: Вто Апр 05, 2005 16:33    Заглавие: инжинерен дизайн Отговорете с цитат

съжалявам сбъркал съм линка:http://store3.data.bg/soundlover/
Върнете се в началото
Нелегален

МнениеПуснато на: Пет Апр 15, 2005 7:37    Заглавие: Дерзай! Отговорете с цитат

Търси по-упорито, сигурен съм, че ще намериш форум за промишлен дизайн. Между другото аз съм завършил 96-та промишлен дизайн - средно специално в Казанлък. Не знам как е там в момента, но ако влезнеш в златния фонд на гимназията... ще разбереш. Дълго време в Академията - Промишлен дизайн влизаха много хора от ХГ „Дечко Узунов“, като казвам много имам предвид основно. Гимназията до преди години, сега не знам, беше единствена по рода си. Такива в Европа на пръсти ще ги броиш. Там научих много. Значи в Казанлък бяха арт проектантите а в Русе инженерните - става дума за средно специално...
Учихме проектиране, технология на материалите - обработка и свойства, машинно чертане, история на изкуството, класическо рисуване, скулптура, цветознание, използване на компютърен софтуер и много други интересни неща. Все пак е възможно и да не знам за друго учебно заведение, което съществува, но дано съм ти бил полезен. Дерзай. Имам колеги в чужбина, най-амбициозните, проектират автомобили... например в IVECO т.н. , в България - проектират велосипеди.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети