ISSN 1312-0379

Помощ за един тотален лаик

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Azzazel

МнениеПуснато на: Съб Ное 06, 2004 12:22    Заглавие: Помощ за един тотален лаик Отговорете с цитат

Моля, приемете първо поздравления за сайта!
И форума (който е такъв, заради хората в него).

Имам Огромен проблем, и най вероятно повечето от вас ще ми се изсмеят със съжаление - е, ще рискувам.

Проблемите ми са два основни:
1. Трябва да създам сайт за електронна търговия (дипломна работа)
2.(това е трагичната част) Нямам идея от къде да започна, какво да направя и ... да го наречем "Информатика в УНСС"...

Моля Ви, сигурно ще ме оплюете с постовете си, но имам доброто желание да направя нещо, но ми трябва насока - от къде да тръгна и с какви средства да реализирам евентуално този сайт.

Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете по някакъв начин.

Бест ригардс,
Azzazel
PIIP

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 08, 2004 11:11    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Хаха... чакай малко да ти се посмеем...

Шегувам се де... {|]:о)

Най-напред ти трябва съдържание...
След това ти е необходима цел, която съдържанието ще достига...
След това логическа (ако щех схематично или бизнес логика или sitemap) подредба на съдържанието спрямо целта...

Ако има това имаш почти всичко - остава самото изграждане и подреждане на сайта...

И накрая потребителската кошница... - всъщност това е единственото нещо, което разграничава ел. магазин от сайт-галерия и изобщо от които и да е др. сайт...

Кошниците са основно 3-вида:

Постоянна - през цялото време е видима от потребителя, което според мен дори и да носи удобство (не е необходимо изграждане на допълнителна страница за кошницата) заема част от екрана, на която пък би могла да има допълнителна информация и продукти...

Частична - показва само броя покупки и общата стоиност... - и при съответното посещение на кошницата (отделна страница) - вижда всичките налични данни за покупките си... Това е можеби най-практичното представяне на кошниците..

И Скрита (в смисъл не от потребителя а от екрана) - към нея има линк и в случай на нужа потребителя я посещава...

Ако не разбираш от програмиране и бази с данни - те съветвам да пробваш mamboserver.com... това е content systema - която ползва модули - удобна е за изграждане и лесно може да вградиш модули за кошници... и при това е под GNU/GPL лиценз... Е, ще трябва да и отделиш време за разучаване...
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети