ISSN 1312-0379

CSS 1 - браузърни проблеми

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
devil

Местожителство: planet Earth

МнениеПуснато на: Сря Апр 28, 2004 15:06    Заглавие: CSS 1 - браузърни проблеми Отговорете с цитат

Здравейте,

ще ми се да ви замоля за малко хелп в битката с браузерите - става въпрос за този сайт (разбира се, убеден съм че някой ще почне да плюе веднага визията, ма не за нея ми е въпроса) - във Mozilla и Opera (проблемните точки са посочени с червен цвят) получавам някои странни размествания, които не съм наясно как трябва да се коригират; от друга страна сайта си минава тихо и кротко през валидаторите на W3C (CSS и XHTML), ма какво от това!

Благодаря предварително на всички отзовали се!
georgivar
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 28, 2004 17:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемът е заради двете картинки, които имат зададен float и затова губят своето място в структурата на документа... както и да е. Решава се като преди да затвориш <div class="main"> добавиш следния код

<br style="clear: both" />
devil

МнениеПуснато на: Сря Апр 28, 2004 17:41    Заглавие: CSS 1 - браузърни проблеми Отговорете с цитат

georgivar написа:
Проблемът е заради двете картинки, които имат зададен float и затова губят своето място в структурата на документа... както и да е. Решава се като преди да затвориш <div class="main"> добавиш следния код

Първо - благодаря! Това оправи единия проблем, но този със разместването на снимките в галерията все още стои. Ще съм благодарен, ако някой се изкаже и по този въпрос (не чакам решение на готово, просто някаква препоръка/link къде да търся и/или прочета за решаването на този проблем).
rovas

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 29, 2004 8:39    Заглавие: Човек може от правописна грешка да си умре :) Отговорете с цитат

Devil, гледайки сорса на страничката "Галерия" се втурнах да експериментирам, защото на теория това дет' ти предложи Георги е 100% вярно. Не след дълго забелязах, че в "br"-то, с което искаш да разделиш двата реда картинки си допуснал неволна грешка:

Код:
Написано:
<br class="clear: both" />
Трябва да стане:

Айде успехи Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Нелегален

МнениеПуснато на: Чет Апр 29, 2004 9:41    Заглавие: Re: Човек може от правописна грешка да си умре :) Отговорете с цитат

rovas написа:
Devil, гледайки сорса на страничката "Галерия" се втурнах да експериментирам, защото на теория това дет' ти предложи Георги е 100% вярно. Не след дълго забелязах, че в "br"-то, с което искаш да разделиш двата реда картинки си допуснал неволна грешка:

Код:
Написано:
<br class="clear: both" />
Трябва да стане:

Айде успехи Very Happy

Значи, ако не съм в грешка, решението което ми предложи georgivar беше по отношение на контура, който се застъпваше със съдържанието в някои от стрениците, гледани през Mozilla - това което ми постна той решава този проблем, НО проблемът с разместването на снимките в галерията под Mozilla и Opera остава (те за това търся разковничето).

Колкото до горния код, мисля всичко да си е наред, защото:

нейде в .css файла има ред:

.clearboth { clear: both; }

който в последствие викам с:

Код:
<br class="clearboth" />

(тук че имам грешка с двуеточието и интервала - имам; но и оправянето и не променя особено положението)

Каква е грешката тука?
Върнете се в началото
rovas

МнениеПуснато на: Чет Апр 29, 2004 10:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Да прав си ако го фикснеш на class="clearboth", ти се решава проблема с разделянето на картинките на два реда.
Ако правилно разбирам, истинският ти проблем е в рамките на картинките, така ли?
Там на този клас "thumbnail" дал width:80px, а картинките са ти на една височина, но на най-различна ширина. Повечето от тях са ти над тези 80px. Аз просто махнах ширината в класа и получавам [това]. Позволих си да копна от твойта страница малко код.
Надявам се да съм ти помогнал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
georgivar
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Апр 29, 2004 10:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо - проблема с рамките на всяка снимка: за класа .thumbnail си указал width: 80px. Това означава, че всеки елемент с клас thumbnail ще бъде широк 80 пиксела + 2пъти по 5 пиксела (заради падинга) + 2 пити по 1 пиксел (заради бордера) или общо = 92 пиксела.

IE обаче не винаги зачита тези сметки и разширява DIV.a до ширината на елементите в него (в слуая - картинките).

За да отстраниш проблема, просто махни width: 80px от css.a.

Второ - след петата картинка си сложил <br class="clear: both" />, което хем трябва да е <br class="clearboth" />, хем въобще не трябва да го има. Имаш нужда от <br class="clearboth" /> едва, когато затваряш <div class="main">
georgivar
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Апр 29, 2004 10:23    Заглавие: Отговорете с цитат

e

повторението - майка на знанието Smile
rovas

МнениеПуснато на: Чет Апр 29, 2004 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

xe-xe
ама ти по-научно го обясни Laughing
Върнете се в началото
devil

МнениеПуснато на: Чет Апр 29, 2004 10:51    Заглавие: CSS 1 - браузърни проблеми Отговорете с цитат

Мммда, тъй като гледам, стигам до извода, че изглежда съм професионално тъп (или дето имаше един лаф за това как не е лесно да прост...)!

Иначе благодаря много и на двамата (от голи благодарности полза няма - изказвам благодарности под формата на всякакъв алкохол, какъвто пиете, стига да имам някой път удоволствието да се запозная с вас в real life! Smile )
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети