ISSN 1312-0379

Мнения за лейаут

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
p_s
Нелегален

МнениеПуснато на: Съб Фев 28, 2004 20:09    Заглавие: Мнения за лейаут Отговорете с цитат

поствам един лайоут тука, най вероятно ще има бая критики и т.н ама нали така се стига до истината Smile - http://perseus.hardsys.com/layouts/layout.gif

p.s - разбира се колонките няма да са с тоя пикселен шрифт, но още не знам с къф да са
Върнете се в началото
inty

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Мар 01, 2004 6:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво прави страницата ти по-различна от доста други? Защото аз не го виждам това нещо! Нищо лично! Smile
p_s
Нелегален

МнениеПуснато на: Пон Мар 01, 2004 9:56    Заглавие: Отговорете с цитат

ами чесно казано не знам какво я прави по различна, а и не ми е целта да е по различна от всички други (щото не знам как става това)? не схванах нещо горния пост, сигурно още ми се спи... Shocked
Върнете се в началото
georgivar
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 01, 2004 17:48    Заглавие: Отговорете с цитат

*rant* бе страничката

дай са тука едно дизайнче пък съдържанието кой му пука какво ше е... */rant*

моят коментар е - намери истинското съдържание или такова, което е доста близко по обем и смисъл до него. Извади най-важните няколко думи от него и се постарай да акцентираш върху тях.

Изведи на видно място едно кратко изречение, което описва сайта - какво прави, каква е целта от съществуването му.

Шрифта въобще не си и помисляй да правиш на картинка като използваш нестандартни шрифтове, защото в противен случай забравяш за индексирането от Google.

На тая първа страница може би е добра идея да се покажат няколко конкретни примера от онова, с което се занимава фирмата - снимка на продукт, описание, новина или нещо такова.

Иначе като дизайн не ми харесва.
nname
Нелегален

МнениеПуснато на: Пон Мар 01, 2004 18:14    Заглавие: Отговорете с цитат

мда, има още дъски за дялане по този "лайоут"
Върнете се в началото
gradinko

Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Вто Мар 02, 2004 10:53    Заглавие: не е неспасяем Отговорете с цитат

основно щрифтът ми бърка в очите - много трудно четим е. сложи някъв нормален, верданка/ариал, с по-щедро междуредие, няма да свърши прозореца надолу, споко.

или вкарай още неща горев "декоративното" поле или - по-добре - го посмали малко.

долната преливка нека да е хоризонтална или вертикална, другаде нямаш нищо под ъгъл.

сложи един слоган горе около логото, да знаят хората за какво иде реч без да се налага да четат всичко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dreado

МнениеПуснато на: Пон Мар 08, 2004 10:10    Заглавие: Отговорете с цитат

kato zapochnesh da opravqsh layout-a obyrni vnimanie na struktorata. tazi golqm gradient v dolnata chast na saita v momenta ti sluji samo za pylnej, mojesh da optimizirash nestata taka che da se podobri struktorata na sudurjanieto.
headera e dosta posen i dori grub.
mislish li che s tozi sait firmata bi mogla da napravi dobra reklama za svoq biznes?! kato vleze klient kvo she si kaje!?
ne e dobre da se izpolzvat elementi bez prednaznachenie ,po skoro si obmisli i podobri viziata ,taka che da bachka za klienta....
chao
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
georgivar
Site Admin

МнениеПуснато на: Пон Мар 08, 2004 15:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Структура, пише се структура!
dreado

МнениеПуснато на: Вто Мар 09, 2004 14:26    Заглавие: Отговорете с цитат

hehe tenk y jorj
nikoga ne me e bivalo v toq ezik aha sramuvam se
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
p_s
Нелегален

МнениеПуснато на: Съб Мар 13, 2004 15:57    Заглавие: Отговорете с цитат

zna4i, syglasen sym s vsi4ki kritiki, a i sym na4inae6t, taka 4e kakyw izbor imam Smile. ina4e ima tolkova gradienti tyi kato v glavnata stranica ima mnogo malko text i ne znam kak da go napravq taka 4e da ne izglejda prazna, a drugite (uslugi i t.n.) 6te se otwarqt v now prozorez bez toolbar i menu (javascript window mai se kazva6e), i pri tqh nqma da ima tolkova kartinki i takiva raboti, a powe4e text. smenih nqkoi raboti i v kraina smetka se polu4i towa - hardsys.com/hs. stariq sait sy6to az sym go prail, i hi4 ne sym gord s nego Smile (ne 4e s nowiq sym gord de).
Върнете се в началото
marto e velik
Нелегален

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2004 10:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Vij sega kakvo shte ti kaja bratle, dizaina ti e dobur, no se obrushtash za pomosht ne kudeto trqbva. Tyk ima samo hora s komplexi - she te napravqt na dve stotinki ne zashtoto ti e losh dizaina, a prosto zashtoto iskat da ti pokajat kolko po losh dizainer ot tqh si. Chao.
Върнете се в началото
marto e velik
Нелегален

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2004 11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Eto i moqt suvet.
Premahni reverse gradienta na provodnicite i charka otgore, po-dobre shte e ako gi napravish v soliden cvqt. Otdolu gradienta spored men shte e po-dobre da preliva kakto si go napravil otgore. Prosto go napravi sushiq i otdolu. Mahni liniqta s tochkite i premesti logoto do liniqta kudeto zavurshva posledniq text. Za da zapazish efekta m/u logoto i gradienta go razsishri po duljina. Inache kato cqlo dibur dizain, haresva mi.
Върнете се в началото
marto e velik
Нелегален

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2004 11:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Malko dvusmislie se e pluchilo v predposlednoto mi izrechenie, stava duma za gradienta koito trqbva da se razshirish.
Върнете се в началото
jasab

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2004 13:01    Заглавие: Отговорете с цитат

аз няма да те критикувам, защото май всико вече е обсудено и ти ще го оправиш или ще си си зел поука, но има нещо, което да те питам: твърда ли е идеята да си центрирал в средата полето с текста и информацията, защото ако намалиш пространството отгоре с логото на не повече от 160 пиксела и могат да се добавят флаш елементи, то може да се измисли нещо по-добро.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
georgivar
Site Admin

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2004 13:34    Заглавие: Отговорете с цитат

В този вариант са използвани поне четири различни шрифта. И то много различни. Не е хубаво така.

Последната промяна е направена от georgivar на Пон Мар 15, 2004 13:57; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
p_s
Нелегален

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2004 13:38    Заглавие: Отговорете с цитат

jasab написа:
аз няма да те критикувам, защото май всико вече е обсудено и ти ще го оправиш или ще си си зел поука, но има нещо, което да те питам: твърда ли е идеята да си центрирал в средата полето с текста и информацията, защото ако намалиш пространството отгоре с логото на не повече от 160 пиксела и могат да се добавят флаш елементи, то може да се измисли нещо по-добро.

ami po princip odeqta za poleto v centyra ne e okon4atelna, no ako go premestq po nagore i namalq header-a (gornata 4ast s logoto), togva pyk otdolu 6te ostane pove4e mqsto i 6te izglejda nqkasi prazno spored men. ina4e bqh se setil za flash za gornoto pole, primerno da preminavat nqkvi kato impulsi po provodnicite, no ne znam kak da go napravq Smile.
Върнете се в началото
p_s
Нелегален

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2004 13:48    Заглавие: Отговорете с цитат

georgivar написа:
В този вариант са използвани поне четири различни шрифта. И то много различни. Не е хубвао така.

6riftovete as to4no 2. Verdana v glavnoto pole za text, a v "novini" i footer-a edin i sy6t no syotwtno 92% i 82%, bez da mu zadavam font-family, za towa efekta e kato 4e li sa razli4ni dvata 6rifta.
Върнете се в началото
jasab

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2004 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

тогава ако не бързаш и имаш една седмица и ми пратиш логото на хардсистемс, аз на драго сърце ще ти го направя. ок?

да се повторя легално Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
FPrint

МнениеПуснато на: Вто Мар 16, 2004 7:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе и аз да се изкажа... набързо хвърлих поглед върху примера. И без да претендирам за дизайнерско виждане... мне... не ми харесжа цветовата гама като цяло... много е... кървава?!?... за шрифта - наистина нямам думи... простотата... е трудна ... и измамна :о) навигацията е смачкана... тези чипове отгоре... НО ЗАЩО РАЗДЕЛЯШ ТОЛКОВА БРУТАЛНО с линиите? Насичаш всичко... не може ли да има плавен преход?
Успех, без обиди към никой. Дерзай. Другият път аз като постна идея за дизайн - да видим МЕН какво ще ме направят :о)
Нелегален

МнениеПуснато на: Вто Мар 16, 2004 11:28    Заглавие: Отговорете с цитат

jasab написа:
тогава ако не бързаш и имаш една седмица и ми пратиш логото на хардсистемс, аз на драго сърце ще ти го направя. ок?

да се повторя легално Wink

mersi mnogo, pri pyrva vyzmojnost 6te go pratq. sega sym na zala i ne moga, no tiq 6te ti go pratq.
Върнете се в началото
jasab

МнениеПуснато на: Вто Мар 16, 2004 12:23    Заглавие: Отговорете с цитат

когато решиш и ако можеш в .ai формат, ще ми е най-удобно.
а и имейл да ти дам: jasab@cult.bg но за по сигурно и на jasab@abv.bg го прати!!!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети