ISSN 1312-0379

bg-copy paste design

Иди на страница 1, 2  Следваща

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vania

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 30, 2003 14:27    Заглавие: bg-copy paste design Отговорете с цитат

neprestanno se sblyskwam s haotichnoto kopirane i smeswane na naj-raznorodni elementi izpolzwani pri 'proektiraneto' na BG web sajtowe. dumata proektirane e w kawichki zashtoto tia e neumestna za nasheto web prostranstwo s mnogo malki izkluchenia. wse pak za da ima proektirane e nuzhno da ima izgradeno wizhdane , koncepciq za arhitektura, stil, funkcionalnost.

i sled kato se biah pochti otkazala da se iadoswam ot bg desig-na, osobenno na firmi i institucii koito se nabiwat neprekysnato w publichnoto prostranstwo wchera WIZHDAM nowiat site na mtel.bg i toi me poraziawa s swoiata nedomislenost i bukwalno slab design.

pyrwoto koeto me zashemetiawa e otkrowennata bezdarnost w sychetanieto na dwe neshta:
psewdo 3d stil , igra s opakowka na produkt , punktiri i drugi zakachki i sychetanieto mu s niakkawa sladnikawo photoshopsko kolazhche s gylybcheta i kutijki.
reklamnata koncepcia koiato demonstrirata mtel e na dosta dobno niwo i ne moga da si obesnia prichinata za poiawata na tozi slab produkt - www.mtel.bg .
-
zabelezhete, che logoto na kompaniata stoi izwyn fokus i wse edno e izlishno, a do nego sywsem naiwno i sramezhliwo e postawen slogona : it's your voice...............goliamo nedorazumenie.
-dumata NOWO e tazi koiato prodawa w reklamata, no na tozi site az ne znam kakwo e nowoto, samo nowiat 088.

- tozi site e dosta nepraktichen i otblyskwash potrebitelite, zashtoto menuto w liawo e napisano s wyzmozhno naj-malkia widim font, nablyskano i nechetiwno.
celiat mikst mezhdu pohwati na rabota e mnogo losho sgloben i sajta prilicha na proekt na chowek kojto se uchi da prawi design i opitwa wsichko koeto mu e haresalo niakyde w internet.

------------------- staria site pone imashe chista wizia i beshe swyrzan s koncepciata za reklama na mtel.

- towa e Smile vv
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
gradinko

Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 15:59    Заглавие: супер си е сайтът Отговорете с цитат

да не забравяме, че редовият бг клиент е чалгаджия. вчера ли им беше слави рекламна муцуна на мтелSmile
дай шаренко тука, и повече ефекти с интерлейсване, булка, чи ся сми мноу техну вечи и шъ кумуникиръми мудьерну!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iv4u

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2003 2:25    Заглавие: Отговорете с цитат

da de ama M tel sa izlagat gorkite.

imat > ot 2 miliona klienti. na bas, 4e ne si4ki sa 4algajii gadni (az ne sum naprimer). puk prednia im sait dori i da ne beshe na izclu4itelna visota beshe 24.8 puti po dobur. nali!

6to go ocapaha taka? nikoi ne znae i te daje.

ei taka mejdu drugoto sega gledah
IV nagradi na ARA
mi mtel niamaha kiorava nominacia - 6to taka?

paradoxa e, 4e sa kompaniata deto dava nai-mnogo pari za reklama (pone minalata godina po tova biaha na 1-st place)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vania

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2003 9:33    Заглавие: Re: супер си е сайтът Отговорете с цитат

да men, от гледната точка, че сайтът е за чалгаджии 'сайте си е супер'
проблема не е, че трошат пари за реклама, а че още повече спомагат за пълното лумпенизиране и затъпяване на бг потребителите. на мен като дизайнер ми се повръща от почти всичко което се предлага на бг пазара, независимо дали е web, външна реклама или какво ли не, а най -вече ми се повдига от неадекватните уж модерни билдинги, които се строят насам натам из София. не може да се очаква от хора които живеят в една ужасна среда в която кича е 'модерно решение' да правят разлика.
искам да ти кажа, че дълго време получавах разтройство и ми се гадеше от физиономията на гологлавия който се мъдреше точно срешу мен когато излизах на балкончето си и поне най-положителното в новия им сайт е че по никакъв начин не продължават да занимават хората с този субект. а иначе е отврат.

[vv]

gradinko написа:
да не забравяме, че редовият бг клиент е чалгаджия. вчера ли им беше слави рекламна муцуна на мтелSmile
дай шаренко тука, и повече ефекти с интерлейсване, булка, чи ся сми мноу техну вечи и шъ кумуникиръми мудьерну!

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
gradinko

Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2003 11:04    Заглавие: на война срещу учтивостта! Отговорете с цитат

почти нямам клиент с грозно лого, на когото да не съм казал "много ви е грозно логото". стряскат се, но надеждата е следващия път да обръщат повече внимание. затова за мен е важно да плюем грозните дизайни, колкото по-публично, толкова по-добре. така ще можем с чиста съвест да предупреждаваме клиентите си, които искат говнца да забъркаме, че всички ще им се смеят - понеже наистина ще има кой да си направи труда да им се присмее. мечтая някой да напсува в нета дизайн, който съм осрал по заповед на щуката, за да й пратя линка веднагически!
Върнете се в началото
rovas

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2003 11:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че нещата с цитирания сайт са доста по-прозаични...
Идва един ден някой шеф (може би нов) от маркетинг отдела и казва "я Web сайт, ооо аз имам едно момченце точно това работи. Я да го освежим (сайта и момченцето)..." и така. А момченцето го тресе минимализъм ли, техно ли и дизайн с 45 грдусови ъгли, просто защото това ни залива от всякъде. И луп, нов сайт. Ама това, че компанията има друга визия в момента (поне като тв реклама), че лого е като кръпка... На кой му пука, даже сигурно и през ум не му е минало.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kmakaveev

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2003 12:48    Заглавие: ei, vie vsi4ki hora Отговорете с цитат

za edno se suglasete oba4e - design-a na GrooveManifesto e unikalen!!!
v bulgaria se pravi dobur design - i az go vijdam[ako ne ste suglasni vijte purvoto izre4enie Smile]. a tova dali edin design e "hubav" ili ne e dosta subektivno mnenie.
Vania

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2003 12:59    Заглавие: три пъти да ::: на война срещу учтивостта! Отговорете с цитат

прав си. за мен е важно да се изгражда у клиента и потребителя на нет-а вкус към съвременните решения и визуална култура, иначе той винаги се опитва да ти се качи на главата.

gradinko написа:
почти нямам клиент с грозно лого, на когото да не съм казал "много ви е грозно логото". стряскат се, но надеждата е следващия път да обръщат повече внимание. затова за мен е важно да плюем грозните дизайни, колкото по-публично, толкова по-добре. така ще можем с чиста съвест да предупреждаваме клиентите си, които искат говнца да забъркаме, че всички ще им се смеят - понеже наистина ще има кой да си направи труда да им се присмее. мечтая някой да напсува в нета дизайн, който съм осрал по заповед на щуката, за да й пратя линка веднагически!

Vania

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2003 13:04    Заглавие: Re: ei, vie vsi4ki hora Отговорете с цитат

ej men,
СЪГЛАСЯВАМ СЕ... че дизайна на GrooveManifesto е много добър защото е :
ФУНКЦИОНАЛЕН
ИЗЧИСТЕН
ДИНАМИЧЕН
и с факта че понякога в бг се прави добър дизай. но думата хубав има критерии. и по скоро не говорим за хубав а за добър. защото хубав може да се каже да един кон, но не и на дизайн. Smile

kmakaveev написа:
za edno se suglasete oba4e - design-a na GrooveManifesto e unikalen!!!
v bulgaria se pravi dobur design - i az go vijdam[ako ne ste suglasni vijte purvoto izre4enie Smile]. a tova dali edin design e "hubav" ili ne e dosta subektivno mnenie.

kmakaveev

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2003 13:09    Заглавие: konete sa si kone!!! Отговорете с цитат

dobur design!!! daaaa! taka e! vsi4ki nie, smiatam, rabotim po vuprosa da pravim dobur design, vduhnoviavaiki se ot horata koito go praviat ve4e! 4ovek se u4i ot greshkite na drugite i ne samo... zazpretnete rukavi i da zapo4vame da tvorim!!!
Нелегален

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2003 14:32    Заглавие: Отговорете с цитат

na men tozi forum mi haresva

vie 4etete li kvo ste pisali po gore?
hora vie ste super!

ama mtel ne mislite li 4e spira vsi4ko dobro po tozi na4in

1. klientite si
2. mene
3. dobria dizain
4. krasivoto izobshto
5. sobstvenia si marketing
6. a nazna4avaiki nekvi 4ekijii spira i
tez deto ZNAIAT, MOGAT I GO PRAVIAT
toest VAS
7. samata kompania
az naprimer ot utre stavam fen i klient na GloBUL

a vie?
Върнете се в началото
Vania

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2003 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат

towa naj-mnogo me hwana. ' az naprimer ot utre stavam fen i klient na GloBUL '

i samo zashtoto dizajna e uzhasen. az winagi sym zashtitawala mneieto si, che dizajna e naj-wazhnoto neshto w edin produk. dazhe poweche ot funkcionalnostta.

az ne polzwam mobilni uslogi, wse oshte . taka se chustwam poweche free.

a vie?[/quote]
mdesign
Нелегален

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2003 17:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Da, noviqt sait na m-tel ne blesti s koi znae kakvo, osven s edin dva lens fleir-a na backgrounda nad glavata na pileto. I vse pak kato se ima v predvid vida na srednostatisticheskiq BG sait, stranicata na mtel ne e chak tolkova losha. Ne moga da se suglasq obache s izvodi ot sorta na 'losh dizain = losh produkt'. Konkretno viziram mnenieto na 'Гост' i na 'Vania'. Mai veche bqh vijdal takuv spor tochno v tozi forum..
Върнете се в началото
rovas

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2003 7:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи, да се абстрахираме от конкретния случай.
Лош дизайн води поне до по-малко продаваем продукт. Поне това е така, когато на пазара има конкуренция.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vania

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2003 9:13    Заглавие: за конкретния случай и двете 'алтернативи' Отговорете с цитат

незная какво точно имаш предвид, като казваш 'Значи, да се абстрахираме от конкретния случай.' , но точно в този случай не можем да се абстрахираме, защото това е визуална политика която се набива в главите на хиляди потребители на мтел и задълбочава формирането на и само вкус към кича.
а в бг че няма конкуренция е ясно като найлон, но за съжаление този ужасен дизайн няма да попречи на компанията да си набира клиенти и 'фенове', нито ще спаднат продажбите. когато има само две алтернативи за да имаш мобилен телефон много хора изобщо не се замислят как изглеждат рекламните кампании на тези две 'алтернативи' .
Нелегален

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2003 9:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Аааа, не се изразих точно, задна ми мисъл беше, че по принцип така би трябвало да бъде. И че има случаи на добър продукт с лош дизайн... Ще ми се смеете на примера, но все пак - вафла Боровец, гадна опаковка ама вкусна Razz
Но като се замисля, ти си права ако разглеждаме продукта като едно цяло от функционалност и дизайн. И тогава наистина мойта вафличка е не толкова добър продукт, поне не 100% добър. Какво би станало ако опаковката беше равностойна на Мура или Морена?! Ми щеше да е малко по-скъпа, но щеше да се продава повече.
Но това защото имаме силно "вафлостроене" и конкуренция.
Но това е лирично отклонение, по-интересна е констатацията, която правиш, че въпреки не добрата реклама (в случая сайт) продажбите няма да спаднат. С това съм абсолютно съласен, но защо хората не се замислят какви са рекламните кампании... Аз мисля, че много важен фактор е и платежоспособността на хората т.е. в повечето случаи единствен критерии е "ама то това е по-евтино, какво като на другия е по-красиво". Дори се прави компромис с функционалността на продукта.
Ами за конкретния случай, за какви мобилни клиенти говорим, като повече от половината са на prepaid карти и не смеят да проведат един разговор.
Върнете се в началото
rovas

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2003 9:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Ма и аз съм една тиква, забрах да се логна това е от мене:

Anonymous написа:
Аааа, не се изразих точно, задна ми мисъл беше, че по принцип така би трябвало да бъде. И че има случаи на добър продукт с лош дизайн... Ще ми се смеете на примера, но все пак - вафла Боровец, гадна опаковка ама вкусна Razz
Но като се замисля, ти си права ако разглеждаме продукта като едно цяло от функционалност и дизайн. И тогава наистина мойта вафличка е не толкова добър продукт, поне не 100% добър. Какво би станало ако опаковката беше равностойна на Мура или Морена?! Ми щеше да е малко по-скъпа, но щеше да се продава повече.
Но това защото имаме силно "вафлостроене" и конкуренция.
Но това е лирично отклонение, по-интересна е констатацията, която правиш, че въпреки не добрата реклама (в случая сайт) продажбите няма да спаднат. С това съм абсолютно съласен, но защо хората не се замислят какви са рекламните кампании... Аз мисля, че много важен фактор е и платежоспособността на хората т.е. в повечето случаи единствен критерии е "ама то това е по-евтино, какво като на другия е по-красиво". Дори се прави компромис с функционалността на продукта.
Ами за конкретния случай, за какви мобилни клиенти говорим, като повече от половината са на prepaid карти и не смеят да проведат един разговор.
Върнете се в началото
Vania

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2003 13:23    Заглавие: :D Отговорете с цитат

Very Happy ....аз вече и вафли не ям, ама е готино сравнението.
не ги ям не поради лошата опаковка Smile, но сега си давам сметка, че много пъти съм си копувала вафла само защото ми харесва като външен вид, но не българска. а нашите са по-хубави, но...
seven
Нелегален

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2003 11:23    Заглавие: mtel.bg design Отговорете с цитат

Iskam da dobavia kym komentarite za dizaina na mtel.bg, che v grafichnia design ima edin termin, koito se kazva CARPET COLOR.
t.e. viaka (uvajavashta sebe si) komania si ima svoia osnoven cviat.

Ochevidno za MTEL tozi sviat idva da e cherveniat (popravete me ako gresha az ne sym mnogo zapoznat s kompaniata i neinite reklami). Sega, tozi carpet color sledva da byde osnovnata tema kakto za saita na kompaniata, taka i za vsichko ostanalo - ot cveta na kilima v ofisite im do uniformite na slujitelite im i ot reklamnite im himikalki, do televizionite im reklami...

i tova ne e sluchaino,
Po tozi nachin te syzdavat svoia imidj i bivat lesno razpoznavani.

zashto v bulgaria neshtata sa grozni li? ami neka popitam -
Kolko ot tezi dizaineri tam imat diploma za grafichen dizain?
spored men neshtata v bg shte se opraviat samo kogato parite zapochnat da vlastvat. Za pari horata praviat vsichko i triabva da praviat vsichko (v ramkite na zakona, razbira se).
Върнете се в началото
ScriptKiddy

МнениеПуснато на: Пон Ное 17, 2003 21:52    Заглавие: mmmmmmmmm Отговорете с цитат

Istinata e ,4e dizainera e egoist. Vseki uvajava6t sebe si designer pravi izkustvo zaradi samiq sebe si .Izkustvoto si e edno ot krai vreme. Dali predi 400 godini kogato e izmislena parvata pe4atarska presa i se poqvqvat tehniki kato:ofort, akwatinta i t.n ili sas savremennite digitalni sredstva -pak si ostava edno. Prosto izraznite sredstva sa drugi.
Badete egoisti!!!! Pravete izkustvo, a ne govorete samo za nego!!!!
Върнете се в началото
Vania

МнениеПуснато на: Вто Ное 18, 2003 10:11    Заглавие: Re: mmmmmmmmm Отговорете с цитат

e, ne moga da ne otgoworq na tozi posting, stana mi liubopitno koj go pishe.

ScriptKiddy, ne si li dawash smetka, che dizajna e razlichen sort izkustwo i w nego ima tri komponenta koito sa zadylzhitelni :
funkciq
cel
kachetswo

a tuka (site na mtel), maj nqma i pomen ot trite - towa wse pak e site na mtel i trqbwa da se syobrazqwa s koncepciata na mtel. nali taka. ne e lichniq site na gospodin dizajnera.

no site na mtel e stara tema Smile

ScriptKiddy написа:
Istinata e ,4e dizainera e egoist. Vseki uvajava6t sebe si designer pravi izkustvo zaradi samiq sebe si .Izkustvoto si e edno ot krai vreme. Dali predi 400 godini kogato e izmislena parvata pe4atarska presa i se poqvqvat tehniki kato:ofort, akwatinta i t.n ili sas savremennite digitalni sredstva -pak si ostava edno. Prosto izraznite sredstva sa drugi.
Badete egoisti!!!! Pravete izkustvo, a ne govorete samo za nego!!!!

ScriptKiddy

МнениеПуснато на: Чет Ное 20, 2003 15:02    Заглавие: Kam VANIA Отговорете с цитат

Mdam saglasen sam. Iskam da kaja,4e ne6t6tata se preplitat. Sa6toto mojem da kajem i za plakata(i tozi vid IZQ6TNO Izkustvo pritejava tezi ka4estva)Samo ,4e plakata ne go pri4islqvame kam Grafi4niq design to si e savsem drugo izkustvo i pak pod4ertavam IZQ6TNO! Ne slu4aino v po4ti vsi4ki hud. akademii se izu4ava PLAKAT kato samostoqtelna disciplina. I tezi plakati se pravqt ot hudojnici-plakatisti. Taka,4e ne6tata ne sa savsem qsno razgrani4eni. Tova iskah da kaja. Az se se6tam i za drug vid izkustvo mnogo po-staro ot grafi4niq design KALIGRAFIQTA. I to ima cel,funkciq i ka4estvo.
Върнете се в началото
Vania

МнениеПуснато на: Пет Ное 21, 2003 10:37    Заглавие: Re: Kam VANIA Отговорете с цитат

ScriptKiddy написа:
Mdam saglasen sam. Iskam da kaja,4e ne6t6tata se preplitat. Sa6toto mojem da kajem i za plakata(i tozi vid IZQ6TNO Izkustvo pritejava tezi ka4estva)Samo ,4e plakata ne go pri4islqvame kam Grafi4niq design to si e savsem drugo izkustvo i pak pod4ertavam IZQ6TNO! Ne slu4aino v po4ti vsi4ki hud. akademii se izu4ava PLAKAT kato samostoqtelna disciplina. I tezi plakati se pravqt ot hudojnici-plakatisti. Taka,4e ne6tata ne sa savsem qsno razgrani4eni. Tova iskah da kaja. Az se se6tam i za drug vid izkustvo mnogo po-staro ot grafi4niq design KALIGRAFIQTA. I to ima cel,funkciq i ka4estvo.

да ти кажа, май само в някой страни плаката е самостоятелна дисциплина. няма го и това изкуствено разделение на приложни и изящни изкуства, както е в нашенско. това разделение е много порочно и създава изкривени разбирания въобще за творчеството и дава 'права' на някой , които да се мислят за по-по-артисти.

специално за плаката мога да кажа, че за мен това си е дизайн в най-хубавия смисъл на тази дума, точно такъв дизайн, който създава и провокира НОВИ означения и социални знаци и пряко говори в публичната среда ( с това му качество се приближава до уранистичното изкуство, уличния пърформънс и намесите в среда).

а за мен създаването на нови означения е едня от основните цели на дизайна, освен функцията и ергономията. но е вярно, че плаката концентрира много по-голям заряд от 'артистичност', ако може да се каже, но която е подвластна винаги на определена пропаганда.
ScriptKiddy

МнениеПуснато на: Пет Ное 21, 2003 13:58    Заглавие: X Отговорете с цитат

Blagodarq ti za otgovora! HARESA MI! Prava si za edeno- nqma razdelenie naistina. Artista si e artist nezavisimo dali e hudojnik ili dizainer ,ili arhitect.
Konkreten primer za tova e ne bezizvestnata Milena Valnarova(konceptualnite broeve na "NOV RITAM")
http://conclaveobscurum.ru/
Върнете се в началото
dreado

МнениеПуснато на: Сря Дек 03, 2003 10:22    Заглавие: hmm.. Отговорете с цитат

Je na taim plus mon amor..

Еми аз си харесвам сайта на мтел,хехе, нали мога всеки ден да пращам от него 30 free sms-а!!! аха

А като говорим за вафли ,някой сеща ли се за рекламата на "чайка"!? малее ,толково дебилно сътворение не вярвах че може да бъде. не разбирам много от рекламен дизайн (аз затва очаквам с ваша помощ да се науча) ,но определено няма повече да ям от тези вафли!

Начи ,какво разбрах аз... На първо място стои контента ,на второ функциалноста на даден продукт и накрая дизайа. Поне според мен мисля че трябва да е така .... щото иначе какъв е смисъла от красивата опаковка когато бозата ми е кисела! Сега като се замисля май и горния пример доказва това...що се отнася до мен поне!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
<<<Мама винаги ми е казвала че живота е като кутия с шоколадови бонбони.никога незнаеш на какъв ще попадеш>>>
Върнете се в началото
kmakaveev

МнениеПуснато на: Съб Яну 10, 2004 16:53    Заглавие: кой е пръв? Отговорете с цитат

Предлагам ви две URL:
http://www.media.mit.edu/
http://www.ewwws.com/
Приличат ли си или пак съм пил снощи прекалено много?
Или пък друг въпрос - кой е бил пръв т.е. кой от кого е "взаимствал"?
Vania

МнениеПуснато на: Съб Яну 10, 2004 20:53    Заглавие: направо си е пълно copy, но се разкрива Отговорете с цитат

kmakaveev написа:
Предлагам ви две URL:
http://www.media.mit.edu/
http://www.ewwws.com/
Приличат ли си или пак съм пил снощи прекалено много?
Или пък друг въпрос - кой е бил пръв т.е. кой от кого е "взаимствал"?

направо си е пълно copy

аз поразгледах и двата сайта и там има два факта които много лесно се съпоставят и показват кой е копието и кой оригинала. Smile))

ето това пише на сайта на ewwws -
'Established in 2000 by a team of managers and developers, what we aimed to achieve in the beginning was to create a reasonably priced, all-inclusive platform for web development services catering to both commercial and corporate areas'

а на другият , който е на Mit Media lab i e swyrzan s http://web.mit.edu massachusetts institute of technology - който някак си ми се струва, че е оригинала - пише съвесем други работи.
още повече, че на сайта на ewwws.com присъства изречението: Bulgaria, Sofia - phone 359 887 430028 - Miroslav Gadjovski
bulgaria@ewwws.com
което да ви кажа почти разсея подозренията ми, кой от кого е копнал.
ех, ех... да му пратим на този господин екран от другият сайт. ?Wink
Vania

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2004 14:11    Заглавие: водка ФЛИРТ е едно голямо копи Отговорете с цитат

сигурно повечето от вас са виждали тази реклама , но не за водка, в списание ARCHIVE. все пак да ви опресня малко , защото рекламите на водка ФЛИРТ ми надъница погледа месеци на ред, а те не са нищо повече от едно голямо КОПИ .

Нелегален

МнениеПуснато на: Вто Фев 03, 2004 19:43    Заглавие: Така че... Отговорете с цитат

Висока култура се изгражда малко по малко всеки ден, за предпочитане е да се започне от ранна детска възраст. Всеки носи малко вина за ситуацията.
Ние не мислим, нямаме чувства, главите ни са празни потребителски кошници. Казвам го добронамерено хора, просто ми е тъпо. Като машини сме.
Е не е хубаво да говоря от името на всички ама е Тъпо. Само псуваме, до го еа. Някой спомена дипломи, ама ние си ги продаваме едни други, като аре да не казвам. Така че ... да си страдаме и оплакваме един на друг като баби.
Върнете се в началото
Шмилев

МнениеПуснато на: Вто Фев 03, 2004 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Това горе е мое.
Нещо не съм се ... както трябва.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети