ISSN 1312-0379

Хвърлете един поглед ...

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mr_virtuoso
Нелегален

МнениеПуснато на: Чет Май 29, 2003 9:40    Заглавие: Хвърлете един поглед ... Отговорете с цитат

Здравейте !
Много ще съм ви благодарен ако хвърлите един поглед на www.pmgbs.com и да дадете малко конструктивни критики. Знам че не е перфектен и има още какво да се желае, но сме се опитали да направим максималното.
Благодаря Ви! Smile
Върнете се в началото
georgivar
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 30, 2003 10:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубавото и най-ценното в сайта е, че има доста информация. А това е най-важното.

Като лоши страни намирам а) употребата на фреймове, която в случая е напълно неоправдана, б) не достатъчно добре измислената навигация (и като групиране на отделните линкове от йерархията на сайта, и като използвана технология - javscript) , в) качеството на използваните графики - не е добро, г) използваненето на графика за изобразяване на текст .
gradinko

Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Пет Май 30, 2003 10:55    Заглавие: георги ги е казал повечето неща Отговорете с цитат

аз бих ви задължил със закон да си смените логото. не мога да проумея нуждата да натискаш на грозната картинка в началото, за да ти излезе сайтът под нея. защо така безпощадно я навирате в очите на бедните юзъри!?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mr_virtuoso
Нелегален

МнениеПуснато на: Пет Май 30, 2003 21:46    Заглавие: re Отговорете с цитат

Бладаря за коментарите!
Знчи а)фрейммовете наистина са неуместно използвани(рабитя по въпроса), б) Има пропуски – които ще се редактирам, но по–късно защото основния приоритет сега е информацията, само искам да попитам в какъв смисъл javascript не е подходяща технология и какво би било по–подходящо, в) Тук отново съм съгласен, за момента и такова качество стига(не звучи професионално но такава е ситуацията), г)според мен текстът, за които е използвано img – това е с цел да се привлече вниманието – не вийдам с какви други ефекти мойе да се замести – може ли някаква идеа?

Искам освен това да питам какво ви е мнението за липсата на поддръжка на Netscape ?? Голям проблем ли е и заслужава ли си да се вложат усилия – като се има в предвид и основния приоритет и досегашнити изброени ??

Поздравления за groovemanifesto.net, както и за професионализма ви! Exclamation
Върнете се в началото
georgivar
Site Admin

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2003 19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Така.

Първо на първо: Fuck Netscape 4.x! Време е да правим сайтове, чиято информация е достъпна за всякакви браузъри и устройства.

Конкретно - javascript e client side технология, което ще рече, че ако клиентът изключи javascript ще "изключи" и навигацията в сайта. Освен това винаги съм намирал употребата на подобен вид менюта не особено удачна (с някои изключения, разбира се) заради проблемите, които създават на потребителите.

Ако целта на използването на графика за изобразяване на текст е била да се привелче внимание, то качеството на изпълнението би трябвало да бъде по-високо. В момента текстът не печели много (за да не кажа губи) от използваните ефекти. Вариантите са или по-добри ефекти, или по-добро оформление на текста чрез възможностите на css.
iv4u

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2003 2:18    Заглавие: mdaaa Отговорете с цитат

ko da kaja?!
abe pi4ove az takiva saitove praveh na 14 godinki kato biah Smile
puk sum siguren, 4e niakoi ot vas sa gi pravili kat sa bili na 10 naprimer.

ama az taka govoria shtot sum pristrasten.
mrazia saitove det ne mi vurvat na Operata baby.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rovas

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2003 11:05    Заглавие: Отговорете с цитат

georgivar, ajde Netscape 4.X ubavo, ama to ni Mozilla, ni Netscape 6, 7, a za Opera ne znam.
Vse pak neka da gi razglezdame (browser-ite) kato razlichni pokolenia, a ne kakva "marka" sa Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kmakaveev

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2003 12:37    Заглавие: mdaa Отговорете с цитат

Abe Virtuoso, slu4aino da si hodil skoro v http://todos.zonebg.com? Pitam prosto???
Alex
Нелегален

МнениеПуснато на: Сря Ное 12, 2003 16:25    Заглавие: Ne e chesno! Отговорете с цитат

Molq ne mi trijte posta pak!

Trqbva da stane qsno che sajt optimiziran za IE kojto ne se otvarq s nishto drugo si e ravnosilno na prestyplenie! Tova e sramno. Q si predstavete edin linux potrebitel. Tova e bezobrazie!!!

p.s. Ako vsichki pravqt saitove koito se otvarqt samo s mozilla na Vas hubavo li shte vi e?
Върнете се в началото
georgivar
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Ное 12, 2003 18:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Този тон е далеч по-удачен Smile

Наистина - не трябва да се правят сайтове за опрделен браузър или платформа освен ако някакви много сериозни причини не изискват обратното.
[bo]
Нелегален

МнениеПуснато на: Нед Ное 16, 2003 18:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз, като възпитаник на ПеМеГеТо, просто съм обиден от отношението... Според мен се отърви от таз JS хавица за менюто за начало. Можеш да ползваш CSS за подобен ефект, а и дори да не го направиш с падащи менюта - не е фатално. После забрави старите браузъри. Гледай [url=google.com/press/zeitgeist.html]тоя пресен материал[/url] и се радвай. Трето, безумният надпис "PMG Online!" е излишен мисля... Друго - защо на главната страница (за която странно, но не намерих линк в менюто) ползваш табличка с рамчица, а никъде другаде подобно нещо не се забелязва?

On a side note, радвам се да разбера, че Стефка Стаматова, Георги Стойчев и Петър Боев все още преподават там. Very Happy
Върнете се в началото
[bo]
Нелегален

МнениеПуснато на: Чет Ное 27, 2003 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега попаднах и на http://tesofia.bgfree.biz, което макар и малко претрупано е няколко крачки по-напред в правилната посока, ми се чини... добре е да се поучите! Smile
Върнете се в началото
dreado

МнениеПуснато на: Съб Ное 29, 2003 10:18    Заглавие: kvo li pak razbiram de... Отговорете с цитат

На мен ми омразна да гледам сайтове с линкове подобни на тия ".::link"!!! Номера с тея точки вече стана меко казано банален!

пък за стрранно приложените blending effects да не говоря. трябваше малко повече да се заиграйте с тези неща и умопомрачаващия header!!! ама щом информацията Ви е добра хората ще идват отново и отново на сайта!!! а пък то тва е целта!!!

иначе като цяло не ме отбласква ,дори напротив ... по някакъв странен начин ме радва
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети