ISSN 1312-0379

Hubavo li che sum si uzbral da kandidatstvam Arhitektura?

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hoooooh

МнениеПуснато на: Чет Май 11, 2006 19:02    Заглавие: Hubavo li che sum si uzbral da kandidatstvam Arhitektura? Отговорете с цитат

To tova mi haresva-imam predvid ot finansova gledna tochka-
V Sliven na edin prijatel za 100 m2 kushta arhitekta mu vzel 5000 evro.
A za Sofija sum chel v 168 chasa che pishe che 5 % ot stoinostta na zgradata otivat za proekt-tova shte reche che arhitekta shte vzeme okolo 30 000 evro mesexhno v Sofia...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nintendo

Местожителство: Managua, Nicaragua

МнениеПуснато на: Пет Май 12, 2006 11:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен от финансова гледна то4ка е най изгодно да се занимаваш със наркотици, хазарт, проституция, търговия на оръжие ... заебия тая архитектура .. от нея добро нема да видиш .. да знаиш Smile

ПП. за кво да взимаш 5% като може да вземеш 100% .. просто трябва да убедиш "любезно" човека да ти ги да де кинтите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivozag

МнениеПуснато на: Пет Май 12, 2006 17:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами да, пет години загуба на време, задачи, рисуване, чертане!
Зарежи я тая работа и захващаи нещо по-доходоносно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Дими

МнениеПуснато на: Пет Май 12, 2006 20:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако си професионалист в това което правиш парите няма да са ти проблем никога...

Иначе ми е смешно спрямо дохода да си избираш професия, но разни хора - разни 'идеали'...
Успех все пак; ще ти трябва.
^^P

Местожителство: Shoplandia

МнениеПуснато на: Пон Май 15, 2006 1:08    Заглавие: схемата; Отговорете с цитат

ето схемата: хора, които не са завършили архитектура праскат проекти за фирмата, в която работят. дават им се прилични кинти, но тъй като нямат тапия, шефа дава някоя стотачка на пенсионирани чичковци да дойдат и да подпишат проекта.. :)
един вид - не се точи за тия 30 000, които са през няколко месеца (ако имаш късмет )

пичовете горе са прави в кво има кинти
аз ще добавя, че и лекар може да станеш ;)
Върнете се в началото
hoooooh

МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 17:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво искаш да кажеш, че лекарите печелят повече от 1000 лв на месец ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maiova

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Юли 05, 2006 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

иска да ти каже че живот и здраве и да завършеш архитектура тва не значи че след 3 месеца ще почнеш да изкарваш по там колко си хиляди лева дет си писал .. сметнал .. калколирал .. и аз не та знам как ги мислиш... докато ако станеш лекар .. да по 1000 лв що да не .. ти ще си на 30 кат станеш такъв те нали много учат стажове специализации но и тяхната не е лесна, никоя не е лесна .. каквото и да завършеш бая вода трябва да изтече докато започнеш да искарваш добри пари... да не говорим за тия дет си ги мислиш ти.. до тогава ако си от онези който разчитат на главата си и двете си ръце.. ще бачкаш за шефа и почивката му в Италия и ще се радваш на шоколадовите бонбони които е донесал от там.

П.С. аз вярвам че човек трябва да си избира професията по това което му харесва... в самата работа - като парите са на заден план.. Професията на един човек го променя ако той работи хубава работа и той е хубав човек. А хубава работа не значи по 458746853 милиона или хиляди лева на година... Ако парите са ти цел.. много лош избор ще направиш с тая архитектура
Върнете се в началото
^^P

Местожителство: Shoplandia

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 19:24    Заглавие: Отговорете с цитат

от друга страна ако имаш подходящите връзки.... знам ли :)
въпрос на пласиране :twisted:
Върнете се в началото
Vania

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 18:42    Заглавие: Re: oh Отговорете с цитат

здр. и от мен.
какво да ти кажа, ако искаш да изкарваш пари, по-добре стани брокер на недвижими имоти или играй на борсата или стани строителен инженер, повече пари ще вземаш. има достатъчно професии, които не съм изброила и те донасят реални пари, като правенето на ТВ клипове или финансов директор. ама ако искаш да учиш архитектура и да ставаш архитект, ако незнаеш кои са Рем Кулхас, Заха Хадид или Морфозис или АА, защо да увеличаваш с още един псевдоархитект, мутробароков занаятчия и без това претрупаната гилдия от такива. просто не си давай парите да учиш архитектура, а стани добър професионалист там където ще изкарваш добри пари и ще си доволен.

това ми е мнението, извинявай, ако ти се струва радикално, обаче се разболявам от архитектурата, която ни напълзя напоследък. добре, че има архитекти, като Панов, ZOOM студио или aedesstudio на Пламен Братков, иначе е много трудно. наистина е трудно да се диша.
vv
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Vania

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 18:49    Заглавие: Re: Hubavo li che sum si uzbral da kandidatstvam Arhitektura Отговорете с цитат

забравих да ти кажа, май най-важното Smile)))))... строителния предприемач/ инвеститора, проектния мениджер и продавача взимат големите пари. ако мислиш, че архитекта ги взима май нещо бъркаш. ама наистина бъркаш.
ако сатнеш някой ден голям и доказан архитект и станеш член на камарата на архитектите, за да може да строиш, това може и да стане, ама голям зор трябва да падне, за да станеш такъв.
Smile успех.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Perk0

МнениеПуснато на: Сря Дек 20, 2006 18:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе важното е да ти харесва Smile
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети