ISSN 1312-0379

Само един поглед

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Delian

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пет Ное 28, 2003 15:51    Заглавие: Само един поглед Отговорете с цитат

Вижте това тук:

....проблеми коментари забележки[/u]

Последната промяна е направена от Delian на Пон Дек 01, 2003 17:15; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
moonjogger

МнениеПуснато на: Пет Ное 28, 2003 22:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами... едно такова разхвърляно е... трудно се ориентираш... Точно като стаята ми.
Не спя, защото съм гладен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dreado

МнениеПуснато на: Съб Ное 29, 2003 9:14    Заглавие: hm... Отговорете с цитат

emi basi 4ovek ,ne 4e iskam nesto negativno da kaja ama : "Ujaaaas!!!"

i az sam nachinaesht ,ama pak kat ne moga da napraq nesto pitam ve ... i razochavam po podrobno podobni saitove!!!

nachi saita ujas,naprao sa chuda ot de da zapochna:

1, cvetovagama --- tuka v toq sait kolko hilqdi cvetove iskash da ima.... moje bi si opital sichkite da gi vkarash v edin sait...hmmm uspeh

2.logo designa- emi kvo da kaja ne me kefi nito ideqta mu nito izpalnenieto i!!!!

3. navigaziqta stoi nqkva super nevzrachna ne fona na cqlata sharaniq pak tq e edin ot elementite koito trqbva ad se otkroqvat i mignovenno da hvashtat okoto na posetitelq.

4.teq beveli i teq nadpisi praveni kato ot nqkoi tutorial ne mi se nravqt...ae super mnoooo stilove imash smeseni na edno mqsto.

5. spored men napravo e po dobre da pochnesh na novo i da sledvash nqkakva po qsna ideq za viziqta!!! izbqgvai ki4oznosta i nablqgai poveche na typogragiata ... daaa preocheti tva onova!

aide uspeh... btw vij http://metal-world.kafence.com/ dosta po dobro popadenie!!! sasto e dobre da si pomislish za smisala na edin takav sait i kakvo toi nosi na potrebitelite ,kvo o4akvat ot nego!!! ne go pravi samo ei taka da ima nesto
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
n1x0n

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Ное 29, 2003 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

За jamaicaxek
като си признаваш, че си начинаещ, може би е редно мненията ти да имат по-умерен характер... че малко взе да става практика едни новобранци да скачат на други новобранци със злобна критика!
За да не изглеждаш смешно, няколко препоръки:
1. Спестявай си изрази тип "Ужаааас", "напрао са чуда от де да започна". Освен че са тотално безмислени и безполезни, те карат хората да си мислят, че се чудиш какво да измислиш.
2. Изцепки в стил "изобщо не ме кефи" също са лош навик. Форумите наистина са място за свободно изказване на мнения, но тук целта е да помогнеш някому! Израза "не ме кефи" не помага на човека, да разбере в какво бърка и бърка ли изобщо. Може би пък проекта да е ОК, а ти принципно да не харесваш такъв тип неща и само затова да "не те кефи"?! Затова схемата е "не ми харесва защото...първо...второ...трето.." или "принципно не съм фен на такива неща".
3. Може би ако и ти "прочетеш това-онова", както препоръчваш на Delian ще усвоиш, че навигацията изобщо не трябва да "лови окото"! Това е важно за съдържанието, а навигацията трябва да е ясна като достъп и структура - не впечатляваща с оформлението си!
4. Когато препоръчваш сайт за пример, гледай да не е някаква стерилна безвкусица дето все едно е сглобена от някой free тemplate! Че говори зле за твоя вкус към нещата и поставя всичките ти критики под съмнение!

Имаш и верни забележки по този проект, но начина по който ги правиш, би накарал много хора да не ги четат изобщо!
Нищо лично...

За Delian:
1. Не е задължително цялото съдържание на сайта ти да се вижда на входната страница...
2. Наистина е доста разхвърляно според мен, подравнявай нещата по някаква схема. Мисли за реално необходимите размери на компонентите...
3. Трябва ли обезателно навигацията ти да е разделена на две групи?
4. Колоната вдясно, отделена за навигация може би трябва да е по-малка? Големите надписи "навигация" и "кой е тук" я разширяват излишно.
5. Може би боксовете за търсене и логване трябва да са по-едностилни? Нещата в дясната колона да не почват толкова близо от края й?
6. Не се хвърляй още на типографски игрички, това е за майсторите. По добре нещо семпло, но стилно, отколкото засукано, но неиздържано. Опитай просто за експеримент да направиш всичко с един шрифт, ей така, за тренировка.
7. Направи си ясна структура на съдържанието. Помисли как да го подредиш на входната страница. По-добре да имаш по-малко изброени новини, само на едно място. В момента имаш един път "днес" в дясната колона, един път "новини" в средната. Ясно е, че новините са от днес, иначе нямаше да са новини... всеки ще се ориентира по датите, които слагаш.
8. Опрости малко нещата. Имаш търсене горе в дясно и в главното меню. "конфликт" на мен лично не ми говори нищо. Концентрирай се върху най-важното в съдържанието "новини", "статии", "форум" това е основното съдържание, което привлича хора. Всичките "картички", "бесенки", "статистики", "малки обяви" и други рядко ползвани неща отделно. Линкове и даунлоуди отделно. Не задължително по този начин, но обезателно помисли как да е има смисъл и логика в менюто.

айде go go go!
dreado

МнениеПуснато на: Съб Ное 29, 2003 13:49    Заглавие: моя грешка Отговорете с цитат

Ок,аз съм напълно съгласен с теб и не смятам да повтарям грешката си!Не ме извинява липсата на сън! По принцип и аз мразя такова отношение и въобще не се държа така ,съжалявам отново!!!

Сега за дизайна!!! Незнам ... може би не сам чел достатъчно или пък внимателно ,но се съмнявам че ако мен;то избледнява драстично от контента това е плус! Важна е уместната и интуитвна подредба на мен;то!!! Ако се бяха постарали да вкарат малко повече индивидуалност във визията ,резултата щеше да е по задоволяваш! нали затова се борим, за въздействаш и водещ потребителя дизайн!

аз не притендирам с никакви особени знаия и опит. просто изразявам мнението си. Ако Ви дразня от добри чуства бих Ви лишил от него!!!

кажете може ли да пиша още...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
n1x0n

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Ное 29, 2003 14:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy
Държим да не ни лишаваш от мнението си!
Важното е да се разбираме и да си помагаме, затова сме тук.
Колкото до менюто/навигацията там ключа е в баланса "забележимо, но ненатрапчиво" според мен... За индивидуалността спор няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Delian

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2003 17:34    Заглавие: a Отговорете с цитат

Ами не исках точно хората да се карат или да ме обиждат ама квото таквоз..... ще пиша!

Част от изказванията ви са (малко или много) неверни защото ви показах само скриншот

за jamaicaxek

1. Цветовете 4 (с думи четри) бяло, синьо оранжево, черно
2. Логото - ама не дали те интересува ами дали му е там мястото пр.
3. Навигацията - верно не hvashtat okoto ама то важното е хомепагето в тоя сайт (виж на news.bg каква е навигацията)
4. Е туи не го разбирам кво имаш предвид
5. Не ти не си схванал идеята ама за това аз съм виновен

за никсон
1. Това са само последните добавени неща
2. Абе то си има схема ама и аз я губя понякога
3. В какъв смисал е на две групи?
4. То на даолу има още за това ви изглежда така (не че не сте прави де)
5. Да търсенето трябва да се смени (много)
6. Е колко шрифта има ?
7. "Днес" е за най посещаваната новина ама пак си прав

Като цяло ви благодаря. Не обиждам никои (и ако може никои да не се обижда). Мисля че трябва да го видите пуснато

ПС http://metal-world.kafence.com/ е супер изпаднал бе стига глупсти
дизайна е един пич с китара варху две ламарини + нямат един пхп скрипт. Слагат лирики на групи с нов и нов и нов хтмл фаил. пишат си новините на форума... буа буа буа е бати доброто попълнение

а за смисала на сайта искам някаде да има най ново от метъл сцента на бг език + статиики за групи и т.н.[/b]
Върнете се в началото
rovas

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 02, 2003 8:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Mojto mnenie e, che v tazi stranica osnovnija problem e strukturiraneto na informaciata. Naistina ne e dobre da slozish cjalta informacia na parva stranica i da go razbarkash dobre Smile Az lichno ne moga da se orientiram, kokvo da gledam, imash novini na tri mesta - v ljavoto menu, v centara i v djasno. Sastoto i sas statii... Mislja che tova e osnovnoto, koeto omacva cjalata rabota. Ako si izjasnish kak da grupirash informaciata i funciite na site, ste ti bade mnogo po-lesno da izmislish navigacia, kojato da e polezna, a ne prosto da ima takava. Kato izmislish i tova, grafichnite elementi na desig-a, ot koito se nuzdaesh sami ste ti se nabiat v ochite. Wink

Ne priemaj vsichko tuk, kato nesto kazano s/u tebe, prosto spodeljame mnenija i ti si v pravoto si da ne se saglasjavash. Kakto i az znam, che ste ima drugi, koito puk njama da sa saglasni s mene, no "vapros na vkus - kazala kotkata i si oblizala zadnika". Very Happy
BTW: Kato si pisal v temata za "procesa", da beshe prochel vnimatelno kakvo sa pisali drugite predi teb. Tam ima spodelen dosta opit, kojto moze da ti polezen.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Abbath`[Metal World]
Нелегален

МнениеПуснато на: Пет Дек 19, 2003 11:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Deliane, registrirai se wyw nashite forumi http://metal-world.kafence.com/forum/ wlez w temata www.metalbg.com w obshtiq forum ida prodyljim da obsyjdame temata tam...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети