ISSN 1312-0379

Двата ми блога : Technology и SEO Blogs

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Представяне на проекти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ZzZaPyr

МнениеПуснато на: Нед Юни 24, 2007 17:10    Заглавие: Двата ми блога : Technology и SEO Blogs Отговорете с цитат

http://tech-bg.info/ е технологичен блог . Новини , статии и ревюта за най-новите технологии появяващи се на бял свят.

http://thebestseo.blogspot.com/ е другият ми блог. Това е SEO Блог. В него може да разберете как да оптимизирате сайта си за търсачките и да привлечете посетители.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rovas

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 7:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявай, ама това ми звучи като реклама на твойте сайтове или е част от SEO действията ти?! Какво мнение очакваш да чуеш, за съдаржанието ли, ми можем да го коментираме на самите сайтове. За web дизайн не виждам да може да се говори, щото това са темплейти...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ZzZaPyr

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 17:42    Заглавие: Отговорете с цитат

rovas написа:
Извинявай, ама това ми звучи като реклама на твойте сайтове или е част от SEO действията ти?! Какво мнение очакваш да чуеш, за съдаржанието ли, ми можем да го коментираме на самите сайтове. За web дизайн не виждам да може да се говори, щото това са темплейти...

1.Това не е част от "SEO Действията" ми , и по никакъв начин не може да бъде такова. SEO се превежда "Оптимизация за търсачки" Линковете в ДРУГИ Сайтове/форуми по никакъв начин не оптимизират МОЯТ сайт за търсачки.
2.Знам че са темплейти , по-точната дума в случая е Платформи , но това не е важното в случая.
3.Да за съдържанието искам да чуя мнения . Как бихте коментирали блоговете ми в самите тях ако не знаете , че съществуват примерно ? Точно за това пускам линк тук , за да разберете за тяхното съществуване и да ги коментирате . Тук в темата или там в самия блог - изборът е ваш
Върнете се в началото
rovas

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 14:50    Заглавие: Отговорете с цитат

мдам, а PR-a... са остава да кажеш, че и той не се влияе
как ще наречем wordpres и blogspot ми е се тая... в "главата" на този сайт е написано "Списание за дизайн, визуална култура и Новата медия." и се опитваме да дискутираме на тези теми.
"Точно за това пускам линк тук , за да разберете за тяхното съществуване и да ги коментирате" Това го разбирам единствено като реклама и точно това исках да кажа в първия пост.
Както и да е, не се ядосвай, просто си казвам какво мисля. А темата за SEO-то е интересна и е хубаво да има инфо и на български.

cheers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sovellis

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2007 22:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина би било добре да се акцентира върху дизайн, представяне на съдържанието, достъпност и прочие.

И като сайт за визуална култура, очаквателно е да получиш коментари не толкова за съдържанието, колкото за визията и начинът, по който е поднесено. Та.. като говорим за проекта:

Не ми хареса идеята да се посочва два пъти на едно и също място заглавието на сайта. Говоря за шапката на сайта - един път с текстови линк и един път с фоново изображение. Лишено е от логика и стил. Махни фоновото изображение или просто текста в него, като го замениш с някои технологични джаджи, наредени до компютъра например Smile Смяташ ли, че най-важното от навигационното меню са спам брояча и гугъл рекламите? Ако бях на твое място бих премахнал и двете (по-надолу причините) или най-малкото да ги сложа под основната навигация - категории, архиви, etc.

Спам броячът е може би последното нещо, от което се интересуват посетителите на блога ти. Техническа информация, рекламираща WordPress plugin... за бога. Рекламите на Гугъл, предполагам поради слаби ключови думи, са толкова свързани със съдържанието на блога ти, колкото е голяма връзката между "професионални перални" и "Първият вирус за iPhone". Ще цитирам 3 заглавия от текущите гугъл адс: стелажи за архиви, гаражни врати и ролекти, пластмасови карти и печат. Ще го оставим без коментар.

Интерфейсът не знам защо си избрал да 50% на английски език, 50 на български. Отдели 30 минути и преведи неща като "poll", "comments" т.н. Най-малкото си включил ключовата дума BG в домейн името.

Във футъра не знам дали правиш изложение на банерчета или наистина смяташ, че публикуването на 7 на брой малки изображения е ефективен начин да привлечеш вниманието към тях. По възможност остави най-важните от тях и им сложи един padding-right да са на малко по-голямо разстояние един от друг. А така като гледам - самотната лента в дъното не е ли предназначена точно за подобен род изяви (банери в случая).

Успех с блога! Wink
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Представяне на проекти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети