ISSN 1312-0379

Сайт за обяви

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Представяне на проекти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vermon

МнениеПуснато на: Съб Юни 10, 2006 10:05    Заглавие: Сайт за обяви Отговорете с цитат

Здравейте, последният сайт по който работих е http://www.dobrichplus.com
Сайтът е за безплатни обяви за град Добрич и региона.
Бих искал да чуя критиките Ви по дизайна, структурата на представяне на нещата и т.н.

Сайтът работи от около месец. В движение променям доста неща. Така, че това не е окончателен вариант, но все пак мисля, че е що годе сносен (като се има в предвид тематиката на самия сайт).
Опитал съм се да изградя една "елементарна" система за навигация, (стандартно вертикално меню в ляво, под меня в центъра след влизане от менюто в ляво) с цел минимизиране на трудностите по ориентация в сайта. Мисля, че липсва .... цветност (вижда ми се малко сивичък), но всичко това бе продиктувано от идеята ми самият дизайн да бъде максимално НЕразконцентрирващ с излишни цветови шарении.

Все пак..... малко съвети няма да ми бъдат излишни.
Благодаря Ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivozag

МнениеПуснато на: Съб Юни 10, 2006 10:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Има нужда от контраст между навгация и съдържание. Мисля че може да се постигне с малко, но трябва да пробваш варианти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jasab

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Юни 11, 2006 10:58    Заглавие: Отговорете с цитат

напълно съм съгласен! Wink
като цяло ми допада...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vermon

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 22:46    Заглавие: поредният редизайн на сайта за обяви Отговорете с цитат

http://www.dobrichplus.com
След доста поредни редизайни, дойде ред и на последният (поне за момента)....
Променени са много неща, като се премине през самият дизайн и се стигне до възможностите, които предлага на посетителите (в сравнение с преди това), а по точно: обособено поле за търсене в началната страница (което търси в трите главни директории на сайта, а именно обяви, фирмен указател, новини) както и локално търсене във всяка от директориите, възможност за преброяване прочита на конкретна обява, самостоятелно визуализиране на пълното съдържание на всяка една обява, изграден е един "приемлив" фирмен каталог на Добрич (въпреки все още оскъдните фирми включили се в него), както и една опростена система за представяне на регионални новини разпределени в четири категории.
Като цяло редизайнът е доста по изчистен от предните, доста по юзър френдли, доста по интуитивен.....
Поне така предполагам.
Очаквам качествени критики.
http://www.dobrichplus.com
Върнете се в началото
vermon

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 22:50    Заглавие: Отговорете с цитат

П.П.
От доста, доста време исках да благодаря на ivozag и jasab за отправените мнения по първият ми пост, но все не намирах време.
Явно ще трябва да се реванширам някак Smile))
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Представяне на проекти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети