ISSN 1312-0379

Критика + Оценка = Качествена промяна

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Представяне на проекти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dichev

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 18:46    Заглавие: Критика + Оценка = Качествена промяна Отговорете с цитат

Здравейте!

Следя форума с интерес и бих желал да се присъединя със следния сайт: http://bhg.co.za .. Фирмата е дистрибутор на медицински софтуер за Южна Африка.

Какво е мнението ви за сайта и имате ли идеи за усъвършенстването му?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivozag

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 0:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Този доктор, който наднича като Франкенщайн от всички ъгли
е просто... абе според мен ще ме извиняваш ама е ужасен
и най-добре е да го няма - да не говорим как
е изрязан. Това е първото което прави впечатление без да
се спирам на останалата част от сайта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Дими

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 6:13    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен не ми харесват големите доктори.
Радвижват лейаута, но не знам дали наистина търсиш оригиналност или функционалност и ред.
ivozag

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 13:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи Дими спомена функционалност.
Ако изключим чичо доктор правят впечатление
няколко неща касаещи функционалността:

01. Много празно място между хедъра и навигацията.
Навигацията "пада" някак си спраямо другите елементи в
сайта.

02. Ако бутонът Future Media e линк към сайта на design studioto
не му е там мястото - едва ли не ангажира вниманието повече
от другата информация в сайта. Плюс това искам като го
натисна да знам къде ще ме отведе, затова едно
Design by Future Media би било по-полезно.

03. Flash в хедъра - ако това ще е някаква презентация
нека тя да е по-ясна като сценарии.
Сега просто е - "Искаме там да има някакъв флаш!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
georgivar
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 13:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Като визуален дизайн и дори като структура на информацията е ОК (изключвам плашещия чичко доктор, разбира се Smile )

Обаче...

... като съдържание на страниците е супер зле. Особено началната страница. Не става ясно нито къде си, нито защо си там (какво можеш да правиш), нито какво ти предлагат...
Vania

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 20:49    Заглавие: Re: Критика + Оценка = Качествена промяна Отговорете с цитат

Dichev написа:
Здравейте!

Следя форума с интерес и бих желал да се присъединя със следния сайт: http://bhg.co.za .. Фирмата е дистрибутор на медицински софтуер за Южна Африка.

Какво е мнението ви за сайта и имате ли идеи за усъвършенстването му?

аз харесвам сайта. силен е като визия, почти е функционaлен , почти е ясен е, но като структура малко започва да куца.а почва и да скача. и то много. целият подскача, а и доктора е много подозрителен Smile) не вдъхва много много доверия, по-скоро те кара да си имаш едно на ум. не е много подходящо това непрекъснато прескачане, няма смисъл. но не е лош сайта, все пак ми харесва, повече ми прилича на арт проект Smile).

vv
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Dichev

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2005 14:55    Заглавие: Нова идея ;) Отговорете с цитат

Благодаря ви за отговорите Smile) Вашите критики и оценки задължително ще са ми от полза..

Мислех си дали не можем да изградим една допълнителна възможност на Groove Manifesto за оценяване на нови сайтове. Идеята е следната: По време на разработката на свой сайт, дизайнерът публикова скрийнове от проекта и коментар за своите идеи. В продължение на няколко дни всички коментираме и му даваме съвети, с които той може да се съобрази по свое желание. Вярно е, че в самият форум това така или иначе се случва, но според мен качеството и ефективността на подобна услуга ще надвиши многократно текущите. Подобна интерактивоност ще надвиши възможностите на списанието и може да предизвика качествен интерес при много от дизайнерите. Всеки се учи сам, после от по-големите и накрая той самия помага на другите да се учат Wink)

Разбирам, че никой няма достатъчно свободно време да се заеме с това, но все пак ще ми е интересно да чуя вашето мнение по въпроса..
Върнете се в началото
nintendo

Местожителство: Managua, Nicaragua

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2005 16:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Мн. добра идея .... Very Happy
Върнете се в началото
ivozag

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2005 16:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи кой, как предпочита да работи. При всеки е различно.
Върнете се в началото
ivozag

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2005 17:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Иначе няма лошо да се коментира и да се критикува пък и
който изпитва нужда така или иначе пуска проекти за обсъждане.
Примерно забил е някъде и има нужда да му се помогне.
Но какво значи да се изгради система? - това така иначе става
Върнете се в началото
nintendo

Местожителство: Managua, Nicaragua

МнениеПуснато на: Пет Дек 09, 2005 10:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми според мен нияма смисъл да се изгражда система, достатъчно е само да се пусне още един формум, предназначе само за това.
Върнете се в началото
georgivar
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Дек 09, 2005 11:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Речено, сторено. Smile
Dichev

МнениеПуснато на: Съб Дек 10, 2005 22:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, истина е, че във форума идеята ще се реализира много по-лесно и бързо!! Сигурен съм че новия форум 'Представяне на проекти' ще бъде от полза..
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Представяне на проекти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети