ISSN 1312-0379

За рекламата на рекламистите.

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Delian

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пет Окт 01, 2004 19:49    Заглавие: За рекламата на рекламистите. Отговорете с цитат

В процеса на особенно мръсната работа по търсене на клиенти* разбрах, че само със познати не става работата. Реших да си купя домейнче, да си "барна" едно портфолиунце и да събирам клиенти. Та се замислих как се събират??? Слагам си сайта в дир.бг ? Да ама като видях колко народ има в категория Уеб дизайн се отказах.**
Та стигнахме до въпроса. Как да си направя реклама. Да си пусна каре в някои вестник ли? Изобщо нямам идея?

Разкажете ми вие как правите.

Мерси че го прочетохте!
* Пак напомням, че живея в провинцията
** Аз все си мисля че повече мога да искарам с ПХП ама .... НА![/b]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Нелегален

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2004 12:27    Заглавие: a Отговорете с цитат

Аре е хора!
Върнете се в началото
kmakaveev

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2004 14:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да ти дам акъл за тази работа! Реклама можеш да си направиш по всевъзможни начини и в различни медии(стига да имаш средствата да го направиш). Едно обаче е сигурно - без "наши хора" не става. И то не говоря просто за познати и приятели, които имат желание да ти помогнат в намирането на клиенти, а за хора с връзки и влияние по високите етажи(на власта, на бизнеса и т.н.). Аз съм вече година и нещо в този "казан", наречен "частно дизайнерско студио за уеб и мултимедия" и си мислех, че клиенти не се намират никак трудно, стига да ги търсиш по подходящ начин. Оказа се, че по стандартните начини се намериха клиенти, които нито знаеха какво искаха, нито искаха да платят реалната цена, на която се върши една дизайнерска работа.

"Ама не може ли за 50 лв. тука сега една страничка да ми направите".

Какво ще кажеш за изявления от сорта? И ако такива клиенти има 2 пъти в месеца само? Направо умираш от глад, ако нямаш свястна работа(извън "твоето дизайнерско студио"). Това е истината за мен. Аз също се броя за човек от провинцията, макар, че не обичам такива определения.
НИЕ ОТ "ПРОВИНЦИЯТА" НЕ СМЕ ВТОРА РЪКА ХОРА! Това, обаче, е тема на друг разговор.
Трябват ти "яки" клиенти. Например да си поръчат сайт, презентация, малко банерчета за реклама в Дир.бг например. Сайтът да има Флашче, PHP, CMS и други зверски трибуквени означения, дето струват пари. И накрая - една четирицифрена сума като им сложиш за цена, та да им се завие свят, и тогава ще разберат, че май-май ти си "човека" за тях, а не съседското хлапе, което прави странички с Фронт Пейдж за по 50 кинта парчето.
Предполагам в София положението е съвсем друго(е, нали са столица все пак!). Но за там не знам как стоят нещата. Нека някой, който е от София, да те светне по въпроса.
От мен - толкова!
Дерзай и умната!
dreado

МнениеПуснато на: Съб Окт 09, 2004 10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ма ти малко наопаки тръгваш (о:
Как така едновременно и дизайнер и програмист сериозен искаш да си?! То и двете неща изискват прекалено много време за да придобиеш някакво адекватно ниво преди да почнеш да продаваш/печелиш.

На свободна практика е трудно, особено ако си без опит и връзки, особено ако незнаеш какво правиш (о:
Иначе хращай бика здраво за рогата, дерзай ,и ше ти се усмихне късмета.. Това е начина според мен!
Delian

МнениеПуснато на: Нед Окт 10, 2004 12:06    Заглавие: a Отговорете с цитат

*nqmam kirilca*

ta da, ne 4e horata ot provinciqta ne stavame ami ima pove4e hora koito ot provinciqta izbirat studio v sofia ot kolkoto obratno. + po golemite firmi sa v sofiq.... vse pak!

Temata stana naistina interesna, no se otklonihme ot sy6tinata. E kyde reklamirate?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
^^P

Местожителство: Shoplandia

МнениеПуснато на: Нед Окт 10, 2004 17:16    Заглавие: ne ti i trqbva.. kirilica :Pp davai prez prosoto Отговорете с цитат

az mai nqmam mnogo opit, no 6te kaja 2 repliki suzaklqtni4eski..
kato novobranec na novobranec :)
purvo subirash parichki za sobstven domain (i host ako nqmash).
na tiq s parite drugoto im zvuchi neseriozno :)
posle si vadish za 15 kinta 100 gotini vizitni.
razdavash gi nalqvo-nadqsno.
abe kudeto ( na koito ) ti padne.
daje i na nqkvi macki, koito ne sa potencialni klientki :)
neznaesh otkude 6te izkochi ofertata.
nared s tova obeshtavash ot 3 do 5 % za namerena poruchka..
koeto kakto i da go poglednem sa si 10-na leva BONUS za toq deto e navurtql 2 telefona :) sirech tvoqta drujka.

mejduvremenno backash na ishleme za bez pari..
(tradicionnoto)

( tuk estestveno propuskam obichainoto razprashtane na CVta nasam i natam, gledane v mrejata za oferti.. i t.n. rutinni istorii )

i agoniqta ne bi trqbvalo da produlji pove4e ot godina :))
ako puk produlji ve4e trqbva da si subral dostatuchno material i znaniq za freelancer i po4vash da se oglejdash za poruchki v chujbina :)

i.. stava i bez "svoi" hora :)
da ne govorim za udovolstvieto,che nqkoi te e vzel zaradi tova, koeto moje6, imash v glavata :))
Върнете се в началото
dreado

МнениеПуснато на: Пон Окт 11, 2004 10:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Ili stoto e reshil che po dobre sait za 100 lv otkolkoto za 800... primerno (o:
kmakaveev

МнениеПуснато на: Пон Окт 11, 2004 10:56    Заглавие: Такаааа Отговорете с цитат

^^P написа:
i agoniqta ne bi trqbvalo da produlji pove4e ot godina Smile)
ako puk produlji ve4e trqbva da si subral dostatuchno material i znaniq za freelancer i po4vash da se oglejdash za poruchki v chujbina Smile

i.. stava i bez "svoi" hora Smile
da ne govorim za udovolstvieto,che nqkoi te e vzel zaradi tova, koeto moje6, imash v glavata Smile)

"Става и без свои хора!"
Това къде е - на Хаваите или на запад от Каспичан, а?
Хора, вие в коя държава живеете? Аз май съм още в БГ, а тук определено само с това "ами аз нали си го мога това дето го правя" не става.
Ако човек има късмет - и на Северния полюс примерно ще може да прави сайтове.
Иначе за рекламата - то е ясно. Масов "спам" от визитни картички и, естествено, собствен сайт със як домейн и т.н. там ти си знаеш.
^^P :
Нелегален

МнениеПуснато на: Пон Окт 11, 2004 11:02    Заглавие: Отговорете с цитат

nqmam namerenie da sporq, pi4 Smile fen sum na kolegata Goran Bregovich.
jiveq v Shoplandia. tuk i tva stava ako si malko po-perde
Върнете се в началото
Нелегален

МнениеПуснато на: Пон Окт 11, 2004 17:15    Заглавие: Отговорете с цитат

da, qvno, za sujalenie si prav...
kat gledam portfoliotata na nqkoi hora koito si izkarvat hlqba s tva mi stava qsno che po vajni za horata sa vruzkite a ne umeniqta... tujno e ma e taka. Tva obacvhe bavno bavno she se opravq... no edva li nqkoga she izchezne
Върнете се в началото
dreado

МнениеПуснато на: Пон Окт 11, 2004 17:18    Заглавие: Отговорете с цитат

opa po gore bqh az...

i da dobavq za delian che e dobre da se nafurli na rabota, i da si podbira ekipa. Mai ti beshe choveka tama po metalskia sait s tvoite "kolegi" det bqhte praili mizerii za edin drug proekt ot vashia sort... Ma kakto i da e. Stari gluposti i ne me interesuvat. Vuprosa e Delian da se opitvash da rabotish s vuzmojno po tvorcheski nastroeni hora i opredeleno s takiva s opit....
Delian

МнениеПуснато на: Вто Окт 12, 2004 13:36    Заглавие: a Отговорете с цитат

Idea Абе между другото има ли някой който си харесва портфолиото тук, или това си е мой комплекс?

Екип (поне аз съм си го измисли така), ще си създам когато се почувствам сигурен да плащам 2-3 заплати. Ама за сега ми е ясно как се рисува сайт (по мое мнение),пък и знам 2-3 езика за уеб програмиране.

Последната промяна е направена от Delian на Вто Окт 12, 2004 21:59; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Delian

МнениеПуснато на: Вто Окт 12, 2004 13:39    Заглавие: а Отговорете с цитат

Май трябва да сменим темата на:
Как се прави бизнес с дизайн, визуална култура и Новата медия
Върнете се в началото
jasab

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 12, 2004 15:23    Заглавие: Re: a Отговорете с цитат

Delian написа:
Idea Абе между другото има ли някой който си харесва портфолиото тук, или това си е мой комплекс?

между другото часта от портфолиото, която правя за лични проекти - да, харесвам си я, дори много и не търся одобрение от другите! видял съм много и сам мога да си преценя дали не стават или стават или много стават Smile

колкото до това, което съм правил за клиент никога не го харесвам, дори ме е срам от него. гадно е да работиш с материали на клиента, колкото и да са некачествени (почти винаги са некачествени, но има и изключения, но аз не съм попадал) съобразяваш се Rolling Eyes . трябва да са там и не можеш да направиш нищо... но ако клиента си го хареса, всичко е ок и не ми пука Wink
Върнете се в началото
dreado

МнениеПуснато на: Сря Окт 13, 2004 11:06    Заглавие: kak se risuva sait Отговорете с цитат

Цитат:
Ама за сега ми е ясно как се рисува сайт
- be kat gledam ne ti e mnogo qsno "kak se risuva sait"...

Ne iskam da zloslovq, ma ko nqkoi te e izlugal che mojesh ne ti e naprail dobra usluga. Grafichen dizaina i v chastnost weba ot opit znam che ne se uchat s 2-3 proekta za susedi.. Trqbvat godini opit i izuchavane v dulbochina na kompoziciq,tipografiq, i red drugi za da moeshj da kajesh che te biva. Ti, kakto i az i oste drugi sme na oste dosta proekti razstoqnie predi da se nauchim "kak se risuva sait"...
Delian

МнениеПуснато на: Сря Окт 13, 2004 22:16    Заглавие: Отговорете с цитат

dreado mi ne znam, ama mnogo mrazq takiva izkazvaniq, i 6ti kaja 6to.

Edin sait ne trqbva da e zadyljitelno genialno tvor4esko sybite prave6to revoliuciq v samiq web dizain kato cqlo. Saitovete sa edin na4in za vyr6ene na rabota ili dobivane na informaciq. Ta profesiqta na webmaistora e da napravi tazi rabota ili dobivane na informaciq da e edin vid po-priqtna na krainiq potrebitel.
Ta smeq da tvyrdq 4e moite saitove ne sa nepriqtni. tova imam predvid. A dali sym dobyr dizainer i dali moga da pravq dulbochina na kompoziciq,tipografiq, i red drugi .

Godinite opit sa nai lesnata rabota. Specialno v web dizaina ako nqkoi ti kaje 4e ima pove4e ot 5, zna4i te e izlygal.
Върнете се в началото
Delian

МнениеПуснато на: Сря Окт 13, 2004 22:19    Заглавие: a Отговорете с цитат

A, kato ne iska6 da zlo slovi6, ti izob6to ima6 li proekt? Ot kolko vreme se zanimava6 s web?
jasab

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2004 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

напълно се съгласявам с следното!
Delian написа:
Edin sait ne trqbva da e zadyljitelno genialno tvor4esko sybite prave6to revoliuciq v samiq web dizain kato cqlo. Saitovete sa edin na4in za vyr6ene na rabota ili dobivane na informaciq. Ta profesiqta na webmaistora e da napravi tazi rabota ili dobivane na informaciq da e edin vid po-priqtna na krainiq potrebitel.

Exclamation dulbochina na kompoziciq,tipografiq, i red drugi само за лични цели и проекти и за клиенти, които биха го оценили и в парична стойност подобаващо, колкото и меркантилно да звучи. като имаш 2 проекта претупваш този, от който ще спечелиш по-малко, не е ли така при всеки?! но пък за някой клиенти си готов да направиш всичко на мах независимо от парите... Wink
Върнете се в началото
dreado

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2004 11:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Deliane govorish za drugo nesto be moi.
Sa tuka ne e mqstoto si merim pishkite... Prosto ti kaam che designa e edno, programiraneto drugo... KO iskash da zadobrqvash v nqkoq oblast prosto se otdai i bachkai.. Kat ne iskash ,nedei
Jelanieto ti e da pechelish pari ot web dev .... Mi az ti kaam prosto chce kolkoto poiche zadobrqvash vuzmojnosta da spechelish e po golqma.
^^P

Местожителство: Shoplandia

МнениеПуснато на: Нед Окт 17, 2004 2:32    Заглавие: Отговорете с цитат

taq tema ne6to degradira, pi4ove :)
Върнете се в началото
nname
Нелегален

МнениеПуснато на: Нед Окт 24, 2004 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

има доста сериозна разлика между този бизнес в сф и в провинцията. тук се въртят повечко пари, но има доста здрава конкуренция (която не е съвсем на художествено ниво)

най-лесно и най-доходно е да се работи с чужди клиенти. за това е необходимо опит, добро портфолио и адски здрави нерви и самоконтрол
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети